QN Sport+ Television N.V.

Nesty’s Gators nemen toppositie over

PARAMARIBO – Met een derde gouden plak op de estafette en nog een individuele zilveren en bronzen medaille is het woensdagavond aan het mannenteam van de University of Florida (UF) gelukt de eerste plaats op de tussenstand van de Southeastern Conference-zwemkampioenschappen over te nemen. De Gators van de Surinaamse Olympisch kampioen Anthony Nesty voeren de ranglijst aan met 497 punten.

In de Allan Jones Intercollegiate Aquatic Center in Knoxville, Tennessee schoot opnieuw een estafetteteam van UF in de roos. Op de 4×50 yard vrije slag waren Adam Chaney, Eric Friese, Kieran Smith en Macguire McDuff ongenaakbaar. Met hun 1:15,18 zette het viertal niet alleen de snelste tijd dit seizoen in de Verenigde Staten neer, maar brak het viertal zowel het SEC-meet record als het zwembadrecord. Ook is de tijd de op drie na snelste in de zwemgeschiedenis van UF. Het oude meet record (1:15,21) werd een jaar geleden ook al door Gators gezwommen. Chaney, Friese en Smith zaten in dat team. Het oude pool record (1:15,67) stond sinds 2017 op naam van UF.

Individueel pakte Smith het zilver op de 500 yard vrije slag. Met zijn tijd (4:10,15) haalde hij de A-limiet voor de NCAA-kampioenschappen van volgende maand. Alleen Matthew Sates van Georgia (4:09,06) was sneller. Op dit onderdeel had UF vijf zwemmers in de A-finale. Voor Smith was het al de derde medaille nadat hij dinsdag goud won op de 4×200 vrije slag. Ook Chaney staat na zijn brons op de 50 yard vrije slag (18,81 seconden) op drie medailles. Hij pakte op dag 1 goud met de 4×50 yard wisselslagploeg. Jordan Crooks van Tennessee (18,53) en Brooks Curry van Louisiana State (18,67) pakten op de 50 vrij het goud en zilver.

Kieran Smith En Matthew Sates

Kieran Smith (l) op het podium na zijn tweede plek op de 500 yard vrije slag. Matthew Sates van Georgia werd eerste.

UF, nummer vijf in de NCAA, ruilde de zesde plaats na de eerste dag in voor de toppositie na twee avonden. Gators leiden met 497 punten. Texas A&M (360), Alabama (358), Tennessee (338,5) en Georgia (308) maken de top vijf rond. Bij de vrouwen bezet UF de vijfde plaats met 287 punten, nadat het team dinsdag nog zevende was. Boven Gators zitten Tennessee (467,5), Georgia (373), Alabama (367) en Kentucky (299). De UF-vrouwen werden vijfde op de 4×50 vrij in 1:28,15, de op vier na snelste tijd in schoolhistorie. Op de 500 vrij werden Tylor Mathieu (4:39,51) en Elise Bauer (4:40,82) vierde en vijfde.

 

 

Bron: