- AZ via grootste Europese zege in 45 jaar naar play-offs Conference League
- Rangnick raadt transfer naar Man United af voor vermeend doelwit Ten Hag
- Paris Saint-Germain heeft droomaanval compleet en smult van Messi
- Marokko ontslaat bondscoach drie maanden voor WK, deur voor Ziyech zwaait open
- Wolff: ‘Lessen die we dit jaar hebben geleerd zullen ons vele jaren helpen’
- Programma overzicht QN – Sport channel 7.2 HD
- Liverpool voegt extra hoofdstuk toe aan jongensboek van eigen diamant
- ‘Waarom AC Milan het geduld van Ziyech en Chelsea op de proef stelt’
- Emotionele Serena Williams onderuit: ’Ik ben hier heel slecht in’
- Konya 2021: Taekwondoka’s Arnhem en Snip verliezen
Ook volleybalbond overstag: WK weggehaald uit Rusland
- Geplaats op: 1 maart, 2022 6:44 am

Ook het WK volleybal voor mannen wordt weggehaald uit Rusland. De internationale bond FIVB had als een van de weinige organisatoren van een groot sportevenement in Rusland nog niet besloten op zoek te gaan naar een nieuwe locatie. Maar dinsdag zegt de bond in een verklaring dat het „onmogelijk is om het WK in Rusland voor te bereiden en te organiseren gezien de oorlog in Oekraïne.”
„De FIVB zal op zoek gaan naar een ander gastland of gastlanden om ervoor te zorgen dat de de nationale bonden, atleten, officials en fans zich allemaal veilig en trots voelen om deel te nemen aan een vreugdevol en vreedzaam sportfeest”, aldus de verklaring.
De Nederlandse volleybalbond Nevobo had maandag al laten weten dat het mannenteam niet naar het WK gaat, zolang dat in Rusland plaatsvindt. Oranje is op het evenement, dat voor 26 augustus tot en met 11 september staat gepland, samen met Argentinië, Iran en Egypte ingedeeld in poule F.
Rusland besloot vorige week buurland Oekraïne militair binnen te vallen. Sindsdien is er oorlog. Daarop vroeg het Internationaal Olympisch Comité (IOC) vorige week aan alle internationale sportbonden om geen evenementen meer in Rusland of Wit-Rusland te laten plaatsvinden. Wit-Rusland is een bondgenoot van de Russen.
Telesport