41 dagen tot groen licht: Ayrton Senna en zijn 41 overwinningen

Ter ere van de 70ste verjaardag van het wereldkampioenschap Formule 1 tellen we in 70 dagen af tot de lichten voor het eerst op groen springen voor VT1 in Australië. Vandaag: een van de grootste coureurs aller tijden. Ayrton Senna en zijn 41 overwinningen

 

Ayrton Senna maakt in 1984 zijn racedebuut voor Toleman in zijn thuisland Brazilië. Een jaar later stapt Senna over naar Lotus. Tijdens zijn tweede race voor het Engelse team is het raak. In Estoril snelt hij vanaf pole, ook zijn eerste, naar de zijn eerste overwinning. In twee seizoenen voor Lotus scoort Senna zes overwinningen.

Van Lotus gaat het naar McLaren voor de Braziliaan. Daar beleeft hij zijn meest succesvolle periode met 35 overwinningen en drie wereldtitels verdeeld over zes seizoenen.

In 1994 verhuist Senna naar Williams. Tijdens de drie eerste races van het seizoen is hij elke keer de snelste tijdens de kwalificatie. Winnen voor Williams lukt echter niet. Tijdens de eerste twee races moet Senna opgeven, de derde op Imola zal zijn laatste blijken. Ayrton Senna sluit zijn carrière zo af met drie wereldtitels en 41 overwinningen.

Ayrton Senna 41 overwinningenSenna aan het werk tijdens zijn laatste grand prix-weekend.

 

 

Bron: Formule1.nl

Share article

Latest articles