De Spaanse scheidsrechter Carlos Velasco Carballo loopt vanavond het risico een boete te moeten betalen van tussen de 5 en 55 euro als hij de in Duitsland verboden vanishing spray gebruikt in het Champions League-duel Schalke 04 – Maribor.

De spray, die sinds het WK in tal van Europese competities werd ingevoerd, is tot nader order verboden in Duitsland. Volgens de keuringsdienst TĂśV bevat het schuim een te hoge concentratie broeikasgassen en chemische stoffen die mogelijk schadelijk zijn voor de gezondheid. Verder ontbreekt op het etiket de aanduiding dat de spray licht ontvlambaar is.
Als de Spaanse scheidsrechter Velasco Carballo vanavond toch de spray zou gebruiken om het muurtje op de juiste plaats te zetten, kan hij een boete verwachten. ‘Dat klopt’, bevestigt een woordvoerder van de gemeente Gelsenkirchen. ‘Er kan opgetreden worden als iemand gebruikt maakt van een niet toegelaten spray. Gewoonlijk wordt dan een boete gegeven, die schommelt tussen 5 en 55 euro.’
Volgens de Duitse krant Bild zou de UEFA in de loop van vandaag met een verklaring naar buiten komen over het gebruik van de spray. Velasco Carballo zal een eventuele boete waarschijnlijk probleemloos ophoesten. Een wedstrijd fluiten in de Champions League levert een arbiter 4.800 euro op.
ad.nl


