PARAMARIBO – “We hebben een sterke selectie. Een paar spelers zijn er weliswaar niet, maar die worden vervangen door de lokale spelers.” Bondscoach Dean Gorré moet het tijdens de Gold Cup doen zonder vijf internationals, maar gelooft nog steeds dat hij over een goede selectie beschikt.
Tijdens de Gold Cup van volgende maand kan Gorré geen beroep doen op Myenty Abena, Shaquille Pinas, Ramon Leeuwin, Tjaronn Chery en Mitchell Te Vrede. In hun plaats komen respectievelijk Albert Nibte, Anduello Amoeferi, Sean Klaiber, Alvaro Verwey en Sergino Eduards. Ajacied Klaiber zal zijn debuut maken in Natio.
Met de ervaring van de WK-kwalificatie heeft de bondscoach nu een beeld van het voetbal in de regio. Hij zal in de voorbereiding proberen de selectie erg competitief te maken. Vooral de fysieke conditie zal goed moeten zijn. In de Verenigde Staten is het overleven van de groepsfase het eerste doel.
Gorré hoopt Costa Rica (16 juli) of Jamaica (12 juli) te kunnen verslaan. “Als je één van deze twee kan verslaan, maak je grote kans op door te gaan”, voorspelt hij. De andere tegenstander uit de poule komt uit de kwalificatierondes van 2 en 6 juli.
Tijdens een persconferentie maandag op het Owru Cul Sportcomplex gaf de bondscoach toe dat er tijdens de WK-kwalificatiecampagne te veel druk op Natio is gezet door te stellen dat Suriname zich zou kwalificeren voor het WK. “Het was te hoog gegrepen. Wij hebben teveel druk op elkaar gezet. We moeten realistisch zijn.”
Zaak is nu, zei Gorré, het traject stapsgewijs te vervolgen. “We zijn bezig een inhaalslag te maken. Laat ons kijken wat wij hebben geleerd uit de wedstrijd tegen Canada. Wij gaan wel successen boeken, maar dat gaat stapsgewijs gebeuren.”
Bron:Dwtonline.com



