Bastiaan de Boer: “ De hele selectie nog altijd fit”

Foto: QN – Sports

De nationale selectie van Suriname werd een dag na de 90 minuten tegen Jamaica opgesplitst in 2 groepen; de basis 11 die in de ochtenduren een recovery training kreeg in de gym en het zwembad en de groep van spelers die geen minuten maakten of een invalbeurt hadden; dan is het natuurlijk de vraag of de groep nog geheel fit is.

“Op enkele pijntjes na is iedereen nog fit”, geeft fysiotherapeut Bastiaan de Boer aan in gesprek met Katiuscia Sanches. “ Iedere speler kan performen zoals van hen verwacht word, de gehele selectie is fit”.

Ten aanzien van de pijntjes en andere kleine ongemakken blikt De Boer terug op het trainingskamp in Naples waar er veelvuldig is getraind op de kunstgrasmat; gezien deze velden een harde ondergrond hebben en het gros van de spelers daar niet aan gewend zijn, kregen zij te maken met onder andere heup-, knie-, enkel- en zelf rugklachten. Nu is de focus meer op het losmaken van de spieren na de trainingen en wedstrijden, aldus Bastiaan.

Dat de groep in tweeen is opgesplitst, heeft  ook ermee te maken dat de hele selectie op 1 niveau moet zitten qua conditie en fysieke gesteldheid; vandaar dat de mannen met een hele wedstrijd achter de rug slechts aan recovery deden, terwijl de rest van de groep er gewoon keihard tegenaan moest.

Share article

Latest articles