Arteta van de hel naar de hemel: Arsenal klimt naar de vijfde plaats

Arsenal beleefde een desastreuze seizoenstart en bungelde zelfs even onderaan de Premier League, maar The Gunners zijn uit de as herrezen. Manager Mikel Arteta leidde zijn ploeg zondag ook langs Watford.

Met drie nederlagen startte Arsenal historisch slecht aan het seizoen. De toekomst van Arteta hing aan een zijden draadje, maar de Spanjaard gaf niet op en predikte geduld. ‘Er moeten resultaten komen. Dat is de enige manier om de weg naar boven te vinden’, liet Arteta destijds optekenen. Dat lukte, want sindsdien slaagde geen enkele ploeg erin om Arsenal nog te verslaan.

 

Vijfde plaats
Inmiddels is het sentiment volledig omgeslagen. Bovendien heeft Arteta de cijfers aan zijn zijde. Alleen George Graham boekte in zijn eerste honderd duels als manager van Arsenal meer overwinningen (56 om 54). Arteta zelf blijft nuchter onder de recente resultaten, waardoor de Londenaren zijn opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.

‘We zijn heel blij met het resultaat en het vertoonde spel’, zei Arteta na afloop bij Sky Sports. ‘We hadden alleen veel meer moeten scoren. We zagen twee goals afgekeurd worden en we misten een penalty, maar we speelden tegen een goed georganiseerd team. Helaas maakten we geen tweede goal, maar we bleven geduldig tot het laatste moment.’

 

Zwaar programma
Na de interlandbreak wordt duidelijk of Arsenal zich zelfs kan mengen in de titelstrijd. In een tijdsbestek van drie weken gaan The Gunners op bezoek bij Liverpool en Manchester United. Tussendoor wacht een thuisduel met Newcastle United.

vi.nl

Share article

Latest articles