De internationale wielerfederatie UCI heeft de inschrijvingen voor de WorldTour van 2015 bekendgemaakt. Met zeventien aanvragen, waaronder die van het huidige Belkin (in 2015 LottoNL) en Giant-Alpecin, komt de UCI volgens zijn eigen regels één team tekort.
Met de fusie van Cannondale en Garmin-Sharp, verdwijnt er een ploeg ten opzichte van 2014. Lang werd gedacht dat Formule 1-coureur Fernando Alonso dat gat zou opvullen met een nieuw wielerteam, maar na de deadline van 1 oktober bleek dat de Spanjaard geen licentie had aangevraagd.
Ook de betere procontinentale ploegen als Cofidis, IAM en MTN-Qhubeka hebben afgezien van vrijwillige promotie.
Astana
Hoe en of de UCI het hiaat gaat opvullen, is nog niet bekend. Op de vraag of het een vereiste is dat de WorldTour achttien teams herbergt, antwoordde de bond eind augustus nog: “De WorldTour is een competitie met een format voor achttien teams, zoals in de reglementen staat”.
Overigens gaat het nog slechts om aanvragen. Het papierwerk moet nog goedgekeurd worden door de licentiecommissie van de UCI. Datzelfde geldt voor de aanvraag van Astana, de ploeg die onder vuur ligt na de twee recente dopinggevallen van de broers Valentin en Maksim Iglinskij.
In navolging van UCI-preses Brian Cookson, die zondag al zei dat de commissie kritisch zal gaan “kijken” naar Astana, stelt de UCI woensdag in een verklaring dat er een gesprek zal plaatshebben met de Kazachse formatie. “Dit is een behoorlijk serieuze situatie. Eén die vragen oproept over zowel het management van Astana als de ethiek van de ploeg.”
“We willen zeker weten dat ze alles doen om ervoor te zorgen dat de renners geen verboden middelen gebruiken.”
Roompot
De UCI publiceerde woensdag ook de aanvragen voor licenties op procontinentaal niveau. Namens Nederland zit daar de aanmelding bij van Roompot Orange Cycling Team, de nieuwe formatie van ploegleiders Erik Breukink, Michael Boogerd, Jean-Paul van Poppel en Michael Zijlaard.
nos.nl


