Uitsluiting of niet, Rusland wil EK voetbal van 2028 of 2032 organiseren

Spartak Moskou werd zonder pardon uit de Europa League gezet en ook het WK gaat aan de Russische neuzen voorbij, maar de voetbalambities van Rusland blijven onverminderd groot. Het land heeft de intentie uitgesproken het EK van 2028 of 2032 te organiseren.

De kandidaatstelling komt op een opmerkelijk moment. De deadline voor aspirant-gastlanden loopt voor beide EK’s weliswaar vandaag af, maar Rusland is vanwege de invasie van Oekraïne van alle sportevenementen uitgesloten. Het land mag ook geen toernooien organiseren.

Rusland heeft ervaring met het organiseren van grote toernooien, verklaart de baas van de Russische voetbalbond Aleksander Djoekov de kandidatuur van zijn land. De Russen organiseerden het WK van 2018 en wedstrijden in de groepsfase en een kwartfinale van het EK van vorige zomer.

DTSNV

Voor het EK van 2028 hebben ook het Verenigd Koninkrijk en Ierland – gezamenlijk – en Turkije zich kandidaat gesteld. Italië wil het EK van 2032 organiseren.

Bron:Nos.nl

Share article

Latest articles