PARAMARIBOĀ āĀ āThe moment of truth.āĀ Woorden van Mitchell Zeefuik kort voordat De Arend II het zondagavond in de seniorenklasse van de Surinaamse Basketbalassociatie opnam tegen de Caribbean Little Devils (CLD), dat verrassend met 56-53 triomfeerde.
āZe moesten rustig en tactvol de bal passen en De Arend is erin getrapt. Ze dachten dat ze makkelijk van ons zouden winnenā
CLD-Coach Wilfred Zeefuik
De schutter van CLD benutte met nog 8.4 seconden beide vrije worpen, die uit de overtreding voortvloeiden. Na een gemiste driepunt doelpiging van Rozenblad, kreeg CLD-captain Archell Promes beide free-throws niet door de ring. Echter, de strijd was al gestreden en liet CLD de opponent sprakeloos van het veld vertrekken.
Rust en respect
CLD-coach Wilfred Zeefuik keek terug op een normale partij tegen zijn oude club. āIk heb niets anders gedaanā, zei Zeefuik na afloop tegenĀ de Ware Tijd. āMijn spelers wilden eindelijk met meer rust en respect spelen.ā Hij liet zijn pupillen wel weten dat op snelheid spelen niet zou werken.
āZe moesten rustig en tactvol de bal passen en De Arend is erin getrapt. Ze dachten dat ze makkelijk van ons zouden winnen.ā De winst was de tweede uit vier partijen voor CLD. āIk hoop binnen de eerste zes te eindigen en daarna zien we welā, aldus Zeefuik, die zijn neef tevens coach van De Arend II, Orveo Zeefuik diens eerste nederlaag bezorgde.
De partij was de vijfde voor de ploeg uit Frimangron. Orveo Zeefuik gaf toe dat missers van zijn spelers in de laatste fase zijn ploeg de das hebben omgedaan. āAan de andere kant moesten mijn mannen weten dat Boetius een goede schutter is. Die man heeft gewoon drie driepunters na elkaar gescoord. Vreselijk!ā
Hoewel zijn ploeg haast 37 minuten de lakens uitdeelde, hield de coach van De Arend II er rekening mee dat de bal rond is. āIk heb hieruit in ieder geval geleerd dat de motivatie erin gehouden moet wordenā, aldus Orveo Zeefuik, wiens ploeg bij de rust nog met 32-22 voorstond.
Op het eind van de eerste quarter leidde De Arend II met 14-10, terwijl het vierde kwart met 41-38 werd ingegaan. Matthew Wittenberg leidde CLD met vijftien punten, Boetius droeg dertien punten bij en Promes negen. Rozenblad werd met zestien punten topscorer bij De Arend II, Mitchell Zeefuik was goed voor zeven en Jammy Cooman zes punten.
Andere scores
SCVU II klopte Yellow Birds eerder op de avond met 84-60. Routinier Oscar Patterson (SCVU II) en Isaiah Emanuels (Yellow Birds) werden de respectieve topscorers bij hun club met twintig om 21 punten.
Bij de vrouwen waren Ballers Club Wanica en De Arend met 60-56 om 63-56 de betere van titelverdediger Yellow Birds en SCVU. Beyonce Jedinie (BCW/18 punten), Cheniqua Pengel (Yellow Birds/25), Amare Nouchient (De Arend/16) en Mirelva Marica (SCVU/30) werden de toppieās.
dwtonline.com






