AMSTERDAM – Ajax heeft zich met een 2-1 zege op nummer drie FC Twente hersteld van de mokerslag die de ploeg van trainer John van ’t Schip vorige week incasseerde in de Klassieker. De overwinning kwam als geroepen met het oog op de strijd om de vijfde plek, die ervoor kan zorgen dat Ajax geen play-offs hoeft te gaan spelen voor Europees voetbal. Ajax heeft die vijfde plek nu weer in bezit met twee punten voorsprong op NEC en drie punten voorsprong op FC Utrecht. NEC komt later vanavond thuis nog in actie tegen PEC Zwolle.
Nadat eerder op de dag bekend was geworden dat de commissarissen Cees van Oevelen, Georgette Schlick en Annette Mosman waren opgestapt, richtte een deel van de Amsterdamse aanhang bij het duel met FC Twente hun giftige pijlen op rvc-voorzitter Michael van Praag. Met spandoeken en spreekkoren werd door supporters het opstappen van het erelid bepleit, terwijl er steunbetuigingen waren voor Alex Kroes, de algemeen directeur, die twee weken na zijn aantreden door de rvc op non-actief was gezet. Kroes zelf aanschouwde het vanaf de tribune, want de Amsterdammer was zelf aanwezig in de Johan Cruijff ArenA.
Daar kon Kroes zien dat Ajax weer een kwetsbare indruk maakte. De samenhang in het team is ver te zoeken, het druk zetten gebeurt halfslachtig en aan de bal waren weer tal van slordigheden zichtbaar. Ajax begon nog wel redelijk en kreeg de eerste grote kans van de eerste helft, toen de toekomstige Feyenoorder Gijs Smal lichtzinnig de bal verspeelde, maar Steven Bergwijn kreeg de bal niet voorbij FC Twente-doelman Lars Unnerstall.
Ajax-trainer John van ’t Schip had na de historische afdroogpartij in de Klassieker (6-0 nederlaag) drie wijzigingen doorgevoerd in het elftal van de Amsterdammers. Mika Godts, Benjamin Tahirovic en Anton Gaaei waren hun basisplaats kwijt. Brian Brobbey keerde terug in de basis na een hamstringblessure, terwijl de Ajax-trainer ook basisplaatsen had ingeruimd voor Josip Sutalo en Branco van den Boomen.
Na een half uur bewees Van Wolfswinkel ook weer zijn waarde als doelpuntenmaker. Na een schitterende voorzet van Daan Rots kopte de routinier bekeken raak: 0-1. Het was de veertiende Eredivisie-treffer van de routinier dit seizoen, terwijl het voor Rots de negende assist was in dit Eredivisie-seizoen. Daarmee staat de speler van FC Twente gedeeld vijfde in het klassement van de aangevers. Alleen Calvin Stengs en de PSV’ers Malik Tillman, Luuk de Jong en Joey Veerman bereidden meer goals voor.






