De Verenigde Staten zijn op de Copa América in eigen land uitgeschakeld. In de laatste groepswedstrijd ging het gastland met 1-0 onderuit tegen Uruguay. Omdat Panama won (3-1) van het al uitgeschakelde Bolivia, gaat dat land evenals groepswinnaar Uruguay door naar de kwartfinales.

Het duel tussen de VS en Uruguay was vanaf het begin zo’n do-or-die-wedstrijd die nooit echt op gang kwam. Veel overtredingen, opstootjes, discussies over scheidsrechterlijke beslissingen en amper iets dat op ‘goed’ voetbal leek, zo zou je de wedstrijd tussen het gastland en de Zuid-Amerikanen kunnen samenvatten.
Uruguay vond het allemaal prima. Met twee zeges en een riant doelsaldo op zak kon de ploeg van de Argentijnse bondscoach Marcelo Bielsa weinig gebeuren. De Zuid-Amerikanen zijn bovendien aardig gewend aan dit soort ‘trekken-en-duwen’-duels, die op het eigen continent geen uitzondering zijn. Voor de VS lag dat allemaal anders. De ploeg van bondscoach Gregg Berhalter moest eigenlijk winnen, en mocht zeker niet verliezen, om door te gaan naar de kwartfinales van de ‘eigen’ Copa América’.
De Amerikanen probeerden daarom ook wel aan te vallen en kregen een paar goede kansen. Maar onder anderen Christian Pulisic wist die niet te benutten.
Toch werd er zo’n zeventien minuten na rust gejuicht door het publiek in het Arrowhead Stadium in Kansas City (Missouri). Maar niet voor een treffer van de VS. In het Orlando City Stadium in Orlando (Florida) had Bolivia gelijkgemaakt tegen Panama (1-1) en met die stand waren de Amerikanen samen met Uruguay geplaatst voor de kwartfinales.
Maar terwijl de Amerikaanse fans nog feestvierden, scoorde Uruguay via Matías Oliveira. En met die stand was het gastland uitgeschakeld. De treffer werd nog nagekeken door de VAR wegens vermeend buitenspel, maar bleef staan. Niet veel later kwam Panama bovendien opnieuw op voorsprong, waardoor de VS niet meer genoeg hadden aan een gelijkspel, maar moesten winnen. Ondanks een wanhopig en stormachtig slotoffensief kwam dat er niet van. Panama liep zelfs uit naar een 3-1 zege en verzekerde zich daarmee voor het eerst in de geschiedenis van een plaats in de kwartfinales van de Zuid-Amerikaanse titelstrijd.
Hoofdfoto: © Getty Images via AFP
Bron: AD Sportwereld





