Nederlandse estafettevrouwen snellen achter VS naar knappe zilveren medaille op 4×400 meter

De Nederlandse estafetteploeg heeft op de Olympische Spelen zilver gepakt op de 4×400 meter. Femke Bol, Lieke Klaver, Lisanne de Witte en Cathelijn Peeters moesten alleen het ijzersterke Amerikaanse kwartet voor zich dulden.

Nederland maakte eerder deze Spelen furore op de 4×400 meter gemengde estafette. Dankzij een formidabele eindsprint van Bol werd een week geleden historisch goud gepakt, met een team dat verder in de finale bestond uit Klaver, Eugene Omalla en Isaya Klein Ikkink.

tromoto nv

Het individuele toernooi verliep voor de atleten vervolgens niet helemaal volgens plan. Klaver werd verrassend uitgeschakeld in de halve finales van de 400 meter. Bol, die met gouden ambities op de 400 meter horden naar Parijs was afgereisd, kwam in de finale niet in de buurt van haar persoonlijk record en moest genoegen nemen met brons.

Sterke eindsprint Bol

Die kater werd op de 4×400 meter, het slotstuk op de olympische baan in het Stade de France, op knappe wijze weggespoeld. Al snel was duidelijk dat de Amerikaanse loopsters (Shamier Little – Sydney McLaughlin-Levrone, Gabrielle Thomas en Alexis Holmes) een klasse apart waren en dat daarachter een spannende strijd om zilver ging ontstaan.

Startloopster Klaver gaf het stokje als tweede door, waarna De Witte en Peeters wat posities prijs moesten geven. Bol werd daar echter niet zenuwachtig van en stelde met een fenomenale eindsprint én een Nederlands estafetterecord het zilver in de wacht.

Het is de vijfde Nederlandse atletiekmedaille voor Nederland op deze Spelen. Naast het estafettesucces en de bronzen plak van Bol, finishte Sifan Hassan als derde op zowel de 5000 als de 10.000 meter. Voor de 31-jarige atlete liggen er zondagochtend ook nog kansen op de marathon.

Bron:bndestem.nl

Share article

Latest articles