Diplomering Fitness Trainer A: Nieuwe Generatie Trainers Klaar om Beweging en Gezondheid in Suriname te Versterken

Negen trotse kandidaten hebben vandaag hun diploma voor de opleiding Fitness Trainer A ontvangen. Deze mijlpaal markeert een belangrijke stap in de ontwikkeling van de fitnessbranche in Suriname. De opleiding, georganiseerd door BoeroeSwing Paramedische Praktijk en Sportinstituut Kime in samenwerking met de Nederlandse brancheorganisatie NL-Actief, heeft als doel gekwalificeerde trainers op te leiden die sport en gezondheid op een verantwoorde manier kunnen bevorderen.

De opleiding, die liep van 24 februari 2024 tot 4 januari 2025, bestond uit 80 klokuren verspreid over 5 tot 7 maanden. Het curriculum omvatte 10 modules, een theorie-examen, praktijkopdrachten, een stage met portfolio, en een afsluitend praktijkexamen. Van de 19 deelnemers die begonnen, hebben 9 hun diploma behaald, terwijl 8 anderen hun portfolio nog afronden.

Foto boeroeswing

De groep stond bekend om haar diversiteit, enthousiasme en uitstekende samenwerking. Dankzij financiële steun van het Bureau Gemeenschapsprojecten (BGP), onderdeel van het Ministerie van Financiën, werd deze tweede editie van de opleiding een groot succes.

Toekomstplannen en uitbreiding
De opleiding is onderdeel van een bredere visie om meer gekwalificeerde beweegprofessionals op te leiden. Met de oprichting van een brancheorganisatie voor fitness in Suriname en de introductie van nieuwe opleidingen, zoals Leefstijlcoach, wordt verdere professionalisering van de sector nagestreefd.

De derde groep deelnemers is reeds gestart, en BoeroeSwing en Sportinstituut Kime blijven zich inzetten voor het bevorderen van een gezonde en actieve samenleving.

Share article

Latest articles