Barcelona pakt koppositie door overwinning en brengt titelstrijd in Spanje naar kookpunt

Barcelona heeft de koppositie in Spanje gegrepen. De ploeg van trainer Hansi Flick won in eigen huis met 1-0 van Rayo Vallecano en passeerde daarmee Atletico Madrid en Real Madrid.

Beide Madrileense ploegen begingen in het weekeinde een misstap en het was aan Barcelona om daarvan te profiteren.Ā Real speelde gelijk bij OsasunaĀ (1-1) en Atletico noteerde in eigen huis dezelfde cijfers tegen Celta de Vigo.

Frenkie de Jong in de basis

Barcelona startte met Frenkie de Jong in de basis tegen Vallecano en kwam na een half uur op voorsprong via een benutte penalty van Robert Lewandowski. Hij mocht aanleggen na een overtreding van PathƩ Ciss op IƱigo Martinez. De Pool maakte zijn twintigste competitietreffer van dit seizoen.

De Jong werd twee minuten voor tijd gewisseld, en in blessuretijd kreeg Jorge de Frutos nog een reuzenkans op de gelijkmaker namens de bezoekers, maar hij kopte over. Barcelona heeft nu evenveel punten als Real Madrid, maar is in het voordeel qua onderling resultaat Ʃn qua doelsaldo. Atletico Madrid volgt op een punt afstand van beide Spaanse grootmachten.

Bron: TelesportĀ 

Share article

Latest articles