Liverpool kwam woensdagavond een stapje dichter bij de titel in de Premier League door met 1-0 van Everton te winnen. Na afloop van de altijd beladen Merseyside Derby ging het echter niet zozeer om het resultaat, maar om een horrortackle van Everton-speler James Tarkowski op Alexis Mac Allister. Daar kreeg de Brit verrassend genoeg géén rood voor, wat voor een lawine aan onbegrip zorgde.
De derby was nog maar tien minuten onderweg toen Tarkowski zijn boekje ver te buiten ging. De verdediger maaide de bal nog wel voor de neus van de aanstormende Mac Allister weg, maar ging vervolgens vól door op het been van de Liverpool-middenvelder. Met gestrekt been op zo’n hoogte en aan die snelheid, daar staat zelfs in Engeland maar één straf voor: (donker)rood.
Bizar genoeg gaf scheidsrechter Sam Barrott Tarkowski slechts geel, een sanctie waar de VAR kennelijk mee kon leven. Wat tot grote verontwaardiging leidde bij Liverpool. ,,Zelfs mensen die Liverpool geen warm hart toedragen, hebben al klaar en duidelijk gezegd dat hier maar één mogelijke beslissing voor was. Dat vind ik ook en moet ik nu niet nog eens extra benadrukken”, zei Arne Slot na de wedstrijd. ,,Of ik verrast was door de foute beslissing? Dat ook niet.
De situatie zorgt voor ophef in Engeland. Sky Sports-analyticus Jamie Carragher, die als speler voor Liverpool uitkwam, noemde de beslissing van de arbitrage om géén rood te geven “ronduit shockerend”. ,,Barrott (de scheidsrechter, red.) staat in de perfecte positie. Dit moét hij zien. Het is een vreselijke tackle, iedereen weet dat dit een rode kaart is. Dat de VAR niet tussenkomt, is gewoon schandalig.”
Duncan Ferguson, die dan weer een verleden heeft bij Everton, trad Carragher daarin bij. ,,Hier is geen discussie mogelijk. Dit moet een rechtstreekse rode kaart zijn. Dit kon een ‘leg breaker’ zijn. Hij had de benen van Mac Allister kunnen breken. Ik weet niet wat er in de scheidsrechter zijn hoofd omging. Misschien was het zijn eerste derby ooit. Maar hij had altijd naar de VAR geroepen moeten worden.”
Mac Allister kon de wedstrijd gelukkig wel uitspelen en ook Tarkowski zelf bleef negentig minuten binnen de lijnen. Na het laatste fluitsignaal stapte de Everton-verdediger richting Mac Allister om zijn excuses aan te bieden.
,,Ik heb met hem gesproken en me geëxcuseerd, ja”, bevestigde Tarkowski na afloop aan de media. ,,Toen de bal tussen ons in viel, dacht ik eigenlijk dat hij gewoon zou komen richting de bal en ik verwachtte een ouderwetse 50/50 tackle. Maar hij trok zich net terug en toen ik sprong, raakte ik hem redelijk hoog. Het was geen geweldige tackle van mezelf.”
De Engelse scheidsrechtersfederatie PGMOL heeft intussen ook officieel toegegeven dat Tarkowski een rode kaart had verdiend, maar de regels zorgen ervoor dat de speler niet meer geschorst kan worden.
Bron: AD. Sport
Foto: @ ANP


