AMSTERDAM – Ajax komt langzaam weer in rustig vaarwater. Niet alleen vanwege de uitstekende resultaten onder Francesco Farioli, die tot de 37e landstitel lijken te leiden, maar ook door een einde aan onzekerheid onder het kantoorpersoneel. De noodzakelijke bezuinigingsoperatie om de Champions League-jas definitief te verruilen voor een Europa League-colbert is afgerond, zo kregen de werknemers in een e-mail van de directie te lezen.

Navraag leert dat er tijdens de ’herstructurering’, zoals het snoeien in het personeelsbestand intern werd genoemd, bijna zestig fulltime banen (FTE’s) verloren zijn gegaan. Die zijn ongeveer eerlijk verdeeld over de Johan Cruijff ArenA en De Toekomst, waarbij aangetekend dat ’de techniek’, bestaand uit trainers en andere stafleden, grotendeels gespaard is gebleven.
Ajax houdt ruim vijfhonderd werknemers, inclusief de (jeugd)spelers en speelsters, over. Door het afkopen van contracten en het enkele maanden doorbetalen van salaris kost de ingreep de club het eerste jaar geld. In de jaren daarna moet de bezuinigingsoperatie Ajax jaarlijks een besparing van een kleine vijf miljoen euro opleveren.
Bron: Telesport


