Als middenvelder van Sheffield United is Gustavo Hamer gekroond tot speler van het jaar van het tweede Engelse niveau. De oud-speler van onder meer Feyenoord, PEC Zwolle en FC Dordrecht volgt een andere oud-Feyenoorder, Crysencio Summerville op.

Hamer is bezig aan zijn tweede seizoen bij Sheffield. De 27-jarige geboren Braziliaan heeft met zijn 9 doelpunten en 7 assists in 40 wedstrijden een groot aandeel in de prestaties van zijn ploeg. Sheffield heeft directe promotie misgelopen en zal in de play-offs moeten spelen voor promotie naar de Premier League.
„Het voelt ongelooflijk om dit te winnen. Ik denk niet dat je trotser kunt zijn als speler en als individu, vanuit een persoonlijk perspectief. Ik denk dat ik naar huis ga en dat mijn zoontje ook heel trots op me zal zijn, en daar doe je het uiteindelijk voor”, zei Hamer tijdens de uitreiking.
De oud-jeugdspeler van Feyenoord kwam via Dordrecht en PEC Zwolle in Engeland terecht. Na vier seizoenen bij Conventry City verdiende hij een transfer naar Sheffield United, dat toen nog in de Premier League speelde.
„Dit seizoen was zwaar voor ons als team, omdat we niet rechtstreeks promoveerden, wat we eigenlijk wilden. We zijn er echter klaar voor om de play-offs weer te halen. Ik heb het geluk gehad om eerder in de play-offs te staan, dus ik weet hoe dat voelt. Deze keer wil ik winnen, die trofee pakken en terugkeren in de Premier League.”
Vorig jaar werd landgenoot Crysencio Summerville speler van het jaar in de Championship als speler van Leeds United. De 23-jarige aanvaller verdiende daarna een transfer naar West Ham United.
Bron: AD Sportwereld


