De villa van de Franse voetballegende Michel Platini in Cassis (in het Zuid-Franse departement Bouches-du-Rhône) heeft een of meerdere inbrekers over de vloer gekregen. Daarbij zijn verschillende trofeeën en medailles zijn gestolen.

De bron dicht bij het onderzoek meldt aan het Franse persbureau AFP dat de voormalig international van Les Bleus (72 interlands tussen 1976 en 1987) vrijdagochtend vroeg lawaai hoorde in zijn tuin. De voormalige UEFA-voorzitter, intussen 70 jaar oud, kwam vervolgens oog in oog te staan met een in het zwart geklede en gemaskerde man, die wegvluchtte. Of de gemaskerde man daarbij alleen opereerde, is nog onduidelijk. Bij de inbraak werden verschillende sportprijzen, voornamelijk trofeeën en medailles, gestolen. Volgens Franse media gaat het om meer dan twintig prijzen.
De voetballer Michel Platini
Platini bouwde tijdens zijn loopbaan een indrukwekkende erelijst uit. Hij kreeg onder meer driemaal de Gouden Bal (1983, 1984 en 1985) en won de Europacup I met Juventus in 1985. Met de Franse nationale ploeg, waarvan hij ook bondscoach was, kroonde hij zich tot Europees kampioen in 1984.
Platini was na zijn actieve loopbaan ook lange tijd sportbestuurder en schopte het tot voorzitter van de Europese voetbalbond UEFA. In die hoedanigheid raakte hij betrokken bij een corruptieschandaal en werd hij in 2015 geschorst. In maart van dit jaar werd Platini, samen met gewezen FIFA-voorzitter Sepp Blatter, op een proces in hoger beroep voor de Federale Strafrechtbank (TFP) in het Zwitserse Muttenz vrijgesproken. Ze moesten zich voor de rechter verantwoorden vanwege een verdachte financiële transactie uit 2011.
Bron: De Telegraaf


