Deceptie voor Crystal Palace: FA Cup-winnaar ontbreekt in Europa League na uitspraak CAS

Sporttribunaal CAS heeft het beroep van Crystal Palace om toegelaten te worden tot de Europa League afgewezen.

De Engelse club won vorig seizoen de FA Cup en plaatste zich daarmee voor het tweede Europese toernooi. De UEFA zette Crystal Palace echter terug naar de Conference League, omdat de club de regels voor eigenaarschap van meerdere clubs zou hebben overtreden.

Waarom mag Crystal Palace de Europa League niet in?

Eigenaar John Textor heeft ook de Franse club Olympique Lyon in handen en volgens de regels van de Europese voetbalbond mogen clubs met dezelfde eigenaar niet in dezelfde Europese competitie uitkomen. Olympique Lyon kwalificeerde zich ook voor de Europa League.
Crystal Palace, dat beweerde dat Textor geen besluiten neemt bij de club, stapte vorige maand naar het CAS. Het sporttribunaal deed maandag uitspraak. Nottingham Forest neemt als nummer 7 van de Premier League van vorig seizoen de plaats van Crystal Palace in de Europa League in. Crystal Palace won zondag na strafschoppen de strijd om de Community Shield van Liverpool.
Bron: Telegraaf
Foto: ANP/HH

Share article

Latest articles