Een duel in de tweede kwalificatieronde van de FA Cup werd afgelast vanwege vermeend racistisch geweld. Spelers en managers van beide clubs verlieten het veld uit protest. De wedstrijd tussen Sporting Khalsa en Hereford werd in de 67e minuut gestaakt nadat Sporting Khalsa-doelman Ravan Constable racistisch werd beledigd. De wedstrijd werd even stilgelegd voordat de scheidsrechter de wedstrijd afblies.

Keeper van Sporting Khalsa racistisch beledigd
Volgens The Sun werd Constable vanaf de tribune racistisch beledigd en confronteerde de Jamaicaanse doelman hem. De scheidsrechter besloot al snel de wedstrijd af te gelasten, terwijl de managers van beide clubs hun teams van het veld leidden. Een woordvoerder van de FA zei over het ongelukkige incident: “We maken ons grote zorgen over de beschuldiging van discriminatie vanuit een deel van het publiek tijdens de kwalificatiewedstrijd voor de tweede ronde van de Emirates FA Cup tussen Sporting Khalsa FC en Hereford FC. De wedstrijd werd vervolgens gestaakt en de vervolgstappen voor de wedstrijd zullen te zijner tijd worden vastgesteld. Incidenten van deze aard worden niet getolereerd in onze wedstrijd en we zullen samenwerken met de wedstrijdleiders, de clubs en de relevante autoriteiten om de feiten vast te stellen en ervoor te zorgen dat passende maatregelen worden genomen.”

Sporting Khalsa en Hereford veroordeelden het incident
De officiële verklaring van Sporting Khalsa luidde: “Racisme en discriminatie horen niet thuis in het voetbal. Sporting Khalsa is trots op onze diversiteit en de diversiteit in de gemeenschap die we vertegenwoordigen en waarin we gebaseerd zijn. We zullen niet toestaan dat haat ons, of onze sport, verdeelt.”
Hereford verklaarde: “Als club tolereren we geen enkel discriminerend gedrag. Iedereen die verantwoordelijk wordt bevonden, zal zo streng mogelijk worden aangepakt, inclusief de inzet van de politie indien nodig.”
Hereford-baas Caddis noemde het incident ‘een schande’
Hereford-manager en voormalig Schots international Paul Caddis: “Een regelrechte schande. Een schande. Niet welkom in de maatschappij, niet welkom bij voetbalclubs. Als je je zo wilt gedragen en zulke taal wilt gebruiken, kom dan niet terug naar deze voetbalclub. We hebben de afgelopen jaren onvermoeibaar gewerkt als voetbalclub om het de best mogelijke ervaring voor mensen te maken. We zijn mensen, in de eerste plaats mensen. Tegenwoordig, ik weet niet hoe het in de maatschappij zit, denken mensen dat ze kunnen betalen wat ze willen, komen binnen en dan gaan alle regels de deur uit.
“Het is een schande. Een absolute schande. We staan achter Sporting Khalsa en hun doelman. Ik was de eerste die voorstelde om een standpunt in te nemen. Ik vind het niet juist. We hebben zwarte spelers in ons team. Ik weet niet wie het is, wat er door hun hoofd is gegaan? Ik denk dat hij is weggestuurd en geïdentificeerd. Zulke mensen willen we niet bij onze voetbalclub. Dat is geen weerspiegeling van onze supporters. Maar helaas is dat vandaag wel zo. Omdat hij daar was met een Hereford-badge, vertegenwoordigde hij onze voetbalclub, en ik hoop dat het boek naar zijn hoofd geslingerd wordt – echt waar.”
Hij voegde eraan toe: “Mijn punt was: laten we nu een standpunt innemen. Dit gebeurt veel te vaak, of het nu gaat om stap vier, stap twee, de Premier League. Wat het ook is, neem een standpunt in. Het is 2025. Ik ben het zat om me te verschuilen achter socialemedia-accounts en al die andere dingen. Iemand moet iets doen. Ik denk dat we trots mogen zijn als spelers, staf en de supporters die erbij waren. De juiste beslissing is genomen, de juiste beslissing is genomen. We staan volledig achter Sporting Khalsa, we staan volledig achter hun keeper. Ik ben namens de voetbalclub mijn excuses gaan aanbieden.”
Wanneer vindt Sporting Khalsa vs Hereford plaats?
De FA heeft nog geen nieuwe datum bekendgemaakt voor de afgelaste wedstrijden. Toen de wedstrijd werd gestaakt, trainde Khalsa met een 2-1 voorsprong.
Bron: Goal
Foto: Getty Images


