Tsunoda wist in Mexico geen punten te scoren, maar zijn drive maakte toch indruk op het Red Bull-team
“Yuki heeft zijn beste weekend in lange tijd gehad. We hebben dat al een paar keer gezegd, maar het is waar.”
Een elfde plaats voor een topcoureur wordt zelden geprezen, maar Laurent Mekies, teambaas van Red Bull Formule 1, heeft zijn onverminderde tevredenheid uitgesproken over de prestatie van Yuki Tsunoda tijdens de Grand Prix van Mexico.
In een tweede Red Bull-auto die er vaak uitziet als een vergiftigde beker, heeft Tsunoda het altijd moeilijk gehad om viervoudig wereldkampioen Max Verstappen te evenaren . De Japanner staat met 21-0 achter in de kwalificatieduels en heeft slechts 25 punten gescoord in 18 Grands Prix met het team – Verstappen heeft er 285 op zijn naam staan.
Op Autodromo Hermanos Rodriguez slaagde Tsunoda er voor de 15e keer in de 21 kwalificatiesessies (inclusief de sprint) niet in om Q3 te bereiken, maar zijn achterstand op Verstappen was in die periode wel de op één na kleinste: ‘slechts’ 0,211 seconde in Q2.
Tsunoda sprong vervolgens van de tiende naar de achtste plaats in de eerste ronde, maar Red Bull verlengde zijn stint tot het einde van ronde 36, waardoor de koplopers Oscar Piastri , Kimi Antonelli, George Russell en Lewis Hamilton hem moesten inhalen voordat Max Verstappen zelf kon stoppen.

Tsunoda moest vervolgens langzaam zijn banden wisselen en verloor negen seconden, wat hem waarschijnlijk punten kostte, aangezien hij slechts 3,6 seconden achter de als negende geklasseerde Esteban Ocon eindigde .
“Makkelijke punten”, vertelde de Red Bull-coureur aan Sky Sports F1, bewerend dat de Mercedes- auto’s binnen bereik waren – ondanks een voorsprong van een halve minuut onder de geblokte vlag.
Helaas was er een pitstop. Maar het is niet alleen dat. Een paar dingen heb ik aangegeven, maar ik kon ze niet vermijden, of, ik weet het niet, redden, wat ik hier niet kan zeggen.
Heel, heel frustrerend, eerlijk gezegd. Ik had er totaal geen controle over. En wat ik wel kan controleren, heb ik denk ik maximaal benut.
Gezien deze verzachtende omstandigheden is de tevredenheid van Red Bull – tot op zekere hoogte – begrijpelijk.
“Hij zat in de kwalificatie heel, heel dicht bij Max, ik denk dat het twee tienden waren in Q2”, vertelde Mekies aan de geschreven pers.

“Vandaag was de eerste stint ook heel, heel sterk – twee tienden, drie tienden van Max, tijdens dezelfde zeer lange eerste stint op de medium.” Het werkelijke verschil, exclusief uitschieters (Verstappen in gevecht met Hamilton, Tsunoda die werd ingehaald door koplopers op nieuwe banden), bedroeg gemiddeld meer dan vier tienden.
“Daarna, weet je, oké, hebben we hem wat langer buitenspel gezet omdat dat een voordeel voor ons was, en we hadden een iets langere pitstop. Dus we hebben een paar punten weggestreept die hij op basis van verdienste had kunnen scoren.
En natuurlijk is het een van de redenen waarom we wat meer tijd willen nemen voordat we een beslissing nemen over de coureurs. Yuki maakt stappen vooruit, de andere kinderen ook, dus we hebben geen reden om de beslissing te overhaasten. We nemen nog even de tijd.
Red Bull was aanvankelijk van plan om rond deze tijd een besluit te nemen over de samenstelling van zijn coureurs, waaronder die van Racing Bulls , maar kampt met een dubbel probleem.
Ten eerste kan het team geen geschikte coureur vinden voor de tweede auto, aangezien Pierre Gasly , Alex Albon , Sergio Perez , Liam Lawson en Tsunoda de afgelopen zeven seizoenen niet in de buurt van Verstappen zijn gekomen. Isack Hadjar is momenteel de favoriet voor die plek dankzij zijn indrukwekkende prestaties voor Racing Bulls.
Ten tweede wil Red Bull zijn protegé Arvid Lindblad – momenteel zevende in de Formule 2 – promoten, maar of Lawson of Tsunoda dan aan de kant moeten worden geschoven, is nog maar de vraag.

Lindblad mocht in de eerste vrije training in Mexico achter het stuur van Verstappens RB21 kruipen en was daarmee zeven tienden sneller dan alle andere rookies. Hij versloeg zelfs Tsunoda, al moet er wel bij gezegd worden dat dit geen competitieve sessie was.
“Ik vind dat hij het geweldig heeft gedaan”, zei Mekies. “Het is zo moeilijk om in FP1 een stap voorwaarts te zetten, het is zo moeilijk. Weet je, het is heel anders dan op testdagen. Je hebt niet veel banden, je hebt niet veel ronden.”
En hij heeft het gewoon heel erg goed gedaan. Weet je, je hebt het zelf wel op de urenstaten gezien, maar hij was heel kalm, hij gaf de juiste feedback, hij zette geen stap verkeerd, hij brak de auto niet. Eerlijk gezegd heeft hij indruk op ons gemaakt tijdens die eerste vrije training, daar bestaat geen twijfel over. We kijken uit naar de volgende keer in de auto tegen het einde van het jaar.
“Wat de beslissing betreft, zoals we al zeiden, hoewel we accepteren dat iedereen graag wil dat we een beslissing nemen, hebben we geen haast. We zullen alle tijd nemen die we nodig hebben en deze jongens zoveel mogelijk kansen geven om op de baan te laten zien wie de beste zijn.”
Bron: Motorsport
Foto: Getty Images


