Duitsland vernedert directe concurrent Slowakije in cruciaal duel en staat voor 21e keer op WK

Leipzig– Duitsland heeft in de laatste groepswedstrijd met overtuiging kwalificatie voor het WK voetbal afgedwongen. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg in Leipzig directe concurrent Slowakije met 6-0. Slowakije, dat speelde met Feyenoorder Leo Sauer, kan het WK nog bereiken via de play-offs.

De Duitsers hadden de eerste groepswedstrijd, uit tegen Slowakije, met 2-0 verloren. Beide teams hadden na vijf wedstrijden 12 punten, maar Duitsland had een beter doelsaldo en had zodoende genoeg aan een gelijkspel.

Nick Woltemade opende de score in de 18e minuut met een kopbal, nadat Joshua Kimmich de bal na een weggewerkte corner opnieuw had voorgegeven. Serge Gnabry zorgde tien minuten later na een snelle aanval voor de tweede treffer met een schot laag rechts.

Leroy Sané bepaalde de ruststand op 4-0 met twee treffers op aangeven van Florian Wirtz. Na de rust waren invallers Ridle Baku en Assan Ouédraogo nog trefzeker voor de Duitsers.

Polen ondanks zege op Malta tweede achter Oranje in kwalificatie

Het Poolse voetbalelftal heeft de laatste groepswedstrijd in de kwalificatie voor het WK voetbal met de nodige moeite gewonnen van Malta. In Ta’Qali werd het 3-2 voor Polen.

Polen eindigt door de overwinning op 17 punten, drie minder dan het Nederlands elftal dat met 4-0 van Litouwen won. De Polen waren al zeker van de tweede plaats in groep G en de play-offs voor de laatste Europese WK-tickets.

Robert Lewandowski had Polen na ruim een half uur op voorsprong gezet. Irvin Cardona trok de stand echter nog voor de rust gelijk. Pawel Wszolek tikte de tweede binnen voor Polen en de bezoekers leken ook op 1-3 te komen. Dat doelpunt werd echter afgekeurd en kort daarop kon Malta vanaf de stip de 2-2 maken via Teddy Teuma. Piotr Zielinski bezorgde Polen alsnog de zege met een schot van afstand.

Het al geplaatste Kroatië won met de nodige moeite met 3-2 bij Montenegro. PSV’er Ivan Perisic maakte uit een strafschop in de eerste helft het eerste Kroatische doelpunt bij een 2-0-achterstand. In de tweede helft scoorden Kristijan Jakic en Nikola Vlasic nog voor Kroatië. In dezelfde groep won Tsjechië, dat al zeker was van de tweede plaats, met 6-0 van Gibraltar.

Bron: Telegraaf

Foto: Pro Shots

Share article

Latest articles