EINDHOVEN – PSV slikte tegen Atletico Madrid (2-3) voor het eerst sinds 16 september een nederlaag. De Spanjaarden zorgden bovendien voor de tweede nederlaag van de Brabanders in deze editie van de Champions League na de eerdere uitglijder thuis tegen Royale Union Saint-Gilloise.

De deceptie was groot voor trainer Peter Bosz. ,,Het is teleurstellend. We hadden drie kansen om de benodigde punten te pakken om verder te komen. Dat is waar het uiteindelijk om gaat. De eerste kans hebben we niet gepakt. Het grootste deel van de wedstrijd vond ik wel voor hen, maar het had wél gekund. Als één van die twee laatste kansen (voor de invallers Armando Obispo en Ricardo Pepi, red.) erin gaat, dan hadden we weer zo’n avond gehad, die ik hier al vaker heb beleefd in de Champions League. Dood en begraven en toch een resultaat. Het was net niet.”
Bosz vond de overwinning van Atletico wel verdiend. ,,Ik vond dat wij voetballend niet goed genoeg waren. Ik vind dat zij terecht gewonnen hebben, omdat zij het grootste deel van de wedstrijd in handen hadden. Het begin was voor ons met een geweldige goal van ons en daarna nog een grote kans van diezelfde Cou. Hij was onze gevaarlijkste aanvaller. Maar daarna namen zij het heft in handen. Zij zetten heel agressief druk met veel intensiteit. Daar hadden we veel moeite mee. Normaal voetballen we daar wel onderuit. Als je dat niet doet, wordt het gevaarlijk.”
Bosz: „Die eerste tegengoal was natuurlijk slecht in de opbouw. We kwamen niet meer aan het voetballen toe, tot het einde van de wedstrijd. Toen kwamen we onverwacht toch weer in de wedstrijd en hadden we tot twee keer toe de kans om de gelijkmaker te maken. Het had heel mooi kunnen aflopen als Obi (Obispo, red.) die bal had ingetikt. Dan had je kunnen zeggen, dat het allemaal nog goed uitgepakt.”
Na de gelijkmaker van Julian Alvarez in de 37e minuut dreigde PSV ineen te storten. ,,Ik zag bij een aantal wat onzekerheid. Dan ga je lopen met de bal. Dat leidt tot balverlies en dat doet wat met je zelfvertrouwen. Zo’n tegengoal helpt ook niet mee. Aan het einde van de eerste helft hadden we totaal geen grip meer en ik was blij dat het rust was”, aldus Bosz, die wat omzettingen probeerde te doen.
Alexander Sorloth
De PSV-trainer zag dat zijn ploeg niet goed raad wist met het spel van Alexander Sorloth, het aanspeelpunt dat Atletico gebruikte om onder de druk uit te komen. ,,Zij speelde onder onze hoge druk uit met lange ballen op Sorloth. We hadden geen kopper die de duels van hem won en alle tweede ballen waren voor hen. Dat hebben we niet echt goed op weten te lossen.”
Het was na afloop stil in de kleedkamer van PSV. Bosz sprak zijn spelers wel even toe. ,,Na afloop heb ik gezegd, dat dit weer leerzaam is. Om te zien hoe goed zij het doen. Dat is wat we al tweeënhalf jaar doen. Ergens van leren en beter worden. Dit is de echte top. Daar hebben we vandaag tegen gespeeld en van verloren. We moeten leren van spelen tegen de besten. Dat hebben we in het verleden gedaan. En daar ook onze eigen dingen aan toegevoegd. En dat proberen we ook met deze wedstrijd te doen, zodat we het de volgende keer als we weer tegen zo’n ploeg spelen weer beter doen”, aldus de PSV-trainer
Bosz was onder de indruk van hoe Atletico speelde. ,,Ze hebben ons het voetballen echt moeilijk gemaakt. Dat is echt knap. Als je ziet hoe ze kwamen aanlopen en hoe agressief dat ging. Dat is echt de kwaliteit van een topploeg.”
Bron: Telegraaf


