All-Star guard Trae Young heeft vrijdag via sociale media zijn vertrek bij de Hawks toegelicht . Hij betreurt het dat hij in Atlanta nooit zijn volledige potentieel heeft kunnen benutten en voegt eraan toe dat hij “dolblij” is met het volgende hoofdstuk.

Young speelde ruim zeven seizoenen voor de Hawks, maar drong aan op een transfer naar de Washington Wizards via gesprekken tussen zijn zaakwaarnemers en algemeen directeur Onsi Saleh van Atlanta.
De deal die vrijdag werd aangekondigd, stuurt Young naar de Wizards, terwijl de Hawks CJ McCollum en Corey Kispert overnemen .
“De afgelopen jaren zijn niet gegaan zoals ik gehoopt had,” schreef Young. “We hadden verwachtingen voor onszelf gecreëerd en streefden naar hoogtes die Atlanta nog nooit eerder had bereikt.”
“Het was altijd mijn doel om een kampioenschap naar Atlanta te brengen. Maar door blessures, tegenslagen en onbegrijpelijke situaties hebben we ons volledige potentieel nooit kunnen benutten.”
Young, die nog 95 miljoen dollar te goed heeft op zijn contract, inclusief een spelersoptie voor het seizoen 2026-27, schreef dat hij bereid was een kans te wagen buiten Atlanta.
“De pijn van het blijven zoals het was woog uiteindelijk zwaarder dan de onzekerheid van verandering. Verandering wordt vaak met angst ontvangen, maar ik zie het als een nieuwe kans,” schreef hij.
Hij verlaat Atlanta als de franchiseleider in driepunters (1.295) en assists (4.837). Hij leidde de Hawks drie keer naar de play-offs, waaronder een run naar de Eastern Conference-finale in 2021.
“Namens de Hawks-franchise wil ik Trae bedanken voor de manier waarop hij de stad Atlanta heeft omarmd en de Hawks heeft vertegenwoordigd tijdens zijn tijd hier, zowel op het veld als in de gemeenschap”, aldus Saleh in een verklaring. “In meer dan zeven seizoenen, waaronder vier All-Star-selecties, heeft hij zich ontpopt tot een publiekslieveling en een van de grootste spelers in de geschiedenis van onze franchise. We wensen Trae en zijn familie het allerbeste.”
Young, die aan het begin van het seizoen te kampen had met een verstuiking van de binnenband in zijn rechterknie en daar nog steeds last van heeft, is recentelijk aan de kant gezet vanwege een kneuzing aan zijn rechterbovenbeen. De Wizards zullen naar verwachting niet direct met Young over een contractverlenging praten, en beide partijen zullen zijn gezondheid beoordelen zodra hij in Washington aankomt, zo meldden bronnen aan Shams Charania van ESPN.
“Ik begin vol enthousiasme aan dit volgende hoofdstuk, met opgeheven hoofd en mijn blik vooruit,” besloot Young in zijn bericht. “Het is tijd om te zien wat er mogelijk is als de steun echt is en de visie helder. We gaan ervoor.”
Bron: ESPN


