Lakers-speler Doncic verlaat het veld in de eerste helft tegen de 76ers; MRI-scan gepland voor hamstringblessure.

LOS ANGELES — Lakers -ster Luka Doncic verliet hinkend het veld aan het einde van het tweede kwart en kon de rest van de wedstrijd, die donderdag met 119-115 werd gewonnen van de Philadelphia 76ers , niet meer meedoen .

De Lakers omschreven de blessure van Doncic aanvankelijk als pijn in zijn linkerbeen, maar hoofdcoach JJ Redick zei dat Doncic vrijdag een MRI-scan van zijn linkerhamstring zal ondergaan.

“Ja, hij voelde wat pijn in zijn hamstring, dus hij vond het niet goed genoeg om terug te keren,” zei Redick. “Onze medische staf was het daarmee eens, dus we hebben hem aan de kant gehouden. Hij zal een scan laten maken. Het is nog te vroeg om te zeggen of er sprake is van een blessure, maar hij had gewoon last van een pijnlijke hamstring.”

Doncic scoorde 10 punten (3 van de 10 schoten raak) en voegde daar vier rebounds, twee assists en vijf turnovers aan toe in 16 minuten speeltijd, voordat hij met nog 3:03 te gaan in de eerste helft werd gewisseld. Op weg naar de kleedkamer schopte Doncic gefrustreerd tegen de scoretafel en boog zich vervolgens voorover over de tafel met zijn armen voor zijn gezicht.

Hij kwam na de rust niet meer uit de kleedkamer, waarna Rui Hachimura zijn plaats in de basisopstelling innam. Hachimura eindigde met 14 punten en zeven rebounds en bezegelde de overwinning met een dunk waarmee hij de voorsprong van LA verdubbelde van twee naar vier punten, met nog 12,3 seconden te spelen.

Doncic, die dit seizoen acht wedstrijden heeft gemist vanwege diverse beenblessures, stond voorafgaand aan de wedstrijd bovenaan de topscorerslijst met 33,4 punten per wedstrijd, aangevuld met 8,7 assists en 7,9 rebounds.

De wedstrijd van donderdag was pas de tiende wedstrijd dit seizoen waarin Doncic, LeBron James en Austin Reaves allemaal samen in actie kwamen. James miste de eerste veertien wedstrijden van het seizoen vanwege ischias in zijn onderrug en rechterkant, en Reaves keerde dinsdag terug na een afwezigheid van negentien wedstrijden vanwege een verrekking aan zijn linkerkuit.

Reaves was subliem en leidde de Lakers terug van een achterstand van 14 punten in het derde kwart naar de overwinning. Hij scoorde 35 punten met een schotpercentage van 12 uit 17 in slechts 25 minuten speeltijd, vanwege een beperking in zijn speeltijd in verband met zijn kuitblessure. James herstelde zich van een matige start met slechts 2 treffers uit 9 schoten en eindigde met 17 punten en 10 assists, hoewel hij met acht turnovers zijn slechtste prestatie van het seizoen evenaarde.

LA speelt aanstaande zaterdag thuis tegen de Golden State Warriors. Het is nog niet bekend of Doncic beschikbaar is.

“Hopelijk niets ernstigs,” zei Reaves over de blessure van Doncic. “We hebben hem nodig. Hij is onze beste speler en de motor achter veel van wat we doen. Hopelijk krijgen we vrijdag goed nieuws en ik wens hem het allerbeste.”

Bron: ESPN

Share article

Latest articles