PSG-coach Luis Enrique hekelt ‘waardeloze’ Ousmane Dembélé-opname

Paris Saint-Germain -trainer Luis Enrique heeft gezegd dat hij geen enkele speler zal toestaan ​​die belangrijker is dan de club, voorafgaand aan de heenwedstrijd van de knock-outfase van de Champions League tegen AS Monaco op dinsdag .

De Spanjaard reageerde op opmerkingen van Ousmane Dembélé na de verrassende 3-1 nederlaag tegen Rennes in de Ligue 1 van afgelopen vrijdag , waardoor de kampioen de koppositie in het klassement verloor aan Lens .

Dembélé leek zijn teamgenoten ervan te beschuldigen te individualistisch te zijn en het team ervan te beschuldigen iets te hebben verloren van wat hen vorig seizoen Europees kampioen had gemaakt, door te zeggen: “Als we als individuen spelen, gaat het niet werken.”

Zijn manager reageerde echter fel op de suggesties en zei: “De verklaringen van de spelers na de wedstrijd zijn waardeloos. Absoluut waardeloos.”

“De verklaringen van de coaches zijn wel degelijk van belang, maar de verklaringen van de spelers zijn waardeloos. Ik ga geen enkele vraag van een speler beantwoorden, geen enkele reactie van een speler.”

“Ik zal nooit toestaan ​​dat een speler boven de club staat. Dus dat is duidelijk. Ik ben verantwoordelijk voor het team.”

“Ik zal geen enkele speler toestaan ​​te denken dat hij belangrijker is dan de club. Niet ik, niet de sportief directeur, niet de voorzitter.”

“Deze uitspraken zijn dus waardeloos. Ze zijn het resultaat van woede na een wedstrijd, en dat is volgens mij duidelijk. We hebben niets te verliezen.”

De kampioen hoopte met een overwinning op Rennes een voorsprong van vier punten op de ranglijst te creëren, maar ondanks balbezit leden ze een verrassende nederlaag tegen hun tegenstander zonder trainer.

Ze kwamen in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Musa Al-Taamari, waarna Esteban Lepaul in de 69e minuut de voorsprong van Rennes verdubbelde.

Dembélé bracht de stand terug tot 2-1 tegen zijn oude club, maar Rennes had het laatste woord: Breel Embolo scoorde de 3-0.

Na afloop van de wedstrijd haalde de winnaar van de Ballon d’Or uit naar enkele niet nader genoemde spelers: “Bovenal moeten we voor PSG spelen om wedstrijden te winnen.”

“Als we als individuen op het veld spelen, gaat het niet werken; we zullen de titels die we willen niet winnen.”

“Vorig seizoen stelden we de club boven alles, voordat we aan onszelf dachten. Dat moeten we weer terugvinden, vooral in deze wedstrijden.”

“We weten dat we in de tweede helft van het seizoen zitten. En Paris Saint-Germain moet op de eerste plaats komen, niet individuele spelers.”

Het team neemt het over twee wedstrijden op tegen Monaco in de strijd om een ​​plaats in de achtste finales van de Champions League. Na de winst van vorig seizoen is het team er niet in geslaagd voort te bouwen op het succes van vorig seizoen en eindigde het als elfde in de groepsfase.

Luis Enrique’s sterke leiderschapsstijl heeft PSG geholpen een veel hechter team te worden. Hij maakte vorig jaar duidelijk dat er, in tegenstelling tot voorgaande seizoenen met sterren als Kylian Mbappé, Neymar en Lionel Messi, geen verwende spelers zouden zijn.

Dembélé ondervond dat aan den lijve toen Luis Enrique hem begin vorig seizoen om disciplinaire redenen buiten de selectie liet voor een Champions League-wedstrijd tegen Arsenal.

Het werkte, want Dembélé scoorde uiteindelijk 35 doelpunten en hielp PSG aan de eerste Champions League-titel. De opmars van PSG naar de titel was grotendeels onverwacht – net als Dembélé’s plotselinge doelpuntenproductie – en het verrassingselement is nu verdwenen.

Het afgelopen seizoen liep door tot de finale van het WK voor clubs medio juli, en sommige PSG-spelers kwamen in meer dan 60 wedstrijden in actie.

De snelle speelstijl van het team en de constante druk op de tegenstander eisen veel. Wellicht daardoor, en met weinig hersteltijd in de zomer, heeft de club dit seizoen te maken gehad met blessures bij belangrijke spelers.

Dembélé heeft in de aanval niet dezelfde chemie kunnen ontwikkelen met Désiré Doué, mede doordat beide spelers twee keer geblesseerd raakten.

PSG bereikte vorig seizoen de achtste finales door het Franse Brest met 10-0 over twee wedstrijden te verslaan. Het belooft een zwaardere test te worden tegen Monaco, dat PSG eerder dit seizoen in de Ligue 1 versloeg en defensief steeds beter presteert, met vier clean sheets in de afgelopen zes wedstrijden.

Trainer Sébastien Pocognoli wacht nog op de fitheid van aanvallende middenvelder Maghnes Akliouche , middenvelder Lamine Camara en doelpuntenmaker Ansu Fati , maar benadrukte dat de uitslag van de wedstrijd niet bepalend zal zijn voor het succes van zijn team dit seizoen.

“Voor mij is de grootste uitdaging een succesvol seizoen neerzetten,” zei Pocognoli. “De wedstrijd van dinsdag maakt deel uit van dat doel. Er is geen extra druk of verwachting rondom deze wedstrijd, ook al spelen we tegen PSG in de Champions League.”

“Zij zijn de regerend kampioen en staan ​​te popelen om zich dit jaar opnieuw te bewijzen en de trofee te behouden. De realiteit is dat wij de underdog zijn, en we moeten die status omarmen en er alles aan doen om onszelf een reële kans op kwalificatie te geven.”

Voor dit rapport is gebruikgemaakt van informatie van PA en The Associated Press.

Bron: ESPN / PA en The Associated Press.

Share article

Latest articles