
Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De club greep dit jaar naast alle prijzen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield.
“Dat dit een moeilijke beslissing voor ons als club was, spreekt voor zich”, schrijft Liverpool. “De bijdrage die Arne aan Liverpool FC heeft geleverd in de tijd dat hij bij ons was, is significant, waardevol en ā het allerbelangrijkste voor de supporters en voor ons ā succesvol.”
‘Gezamenlijke conclusie’
“Tegelijkertijd zijn we gezamenlijk tot de conclusie gekomen dat verandering noodzakelijk is om de club vooruit te helpen. Nogmaals, dit is geen beslissing die lichtvoetig is genomen, integendeel.”
Twee weken geleden zag Slot zijn vertrek nog niet aankomen, toen hijĀ antwoordde op de vraagĀ of hij volgend jaar nog trainer van Liverpool zou zijn. De Engelse topclub meldt dat het aanstellen van een opvolger in volle gang is.
Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
Twee jaar geleden overgestapt
Slot (47) kwam twee jaar geleden over van Feyenoord. De opvolger van de in Liverpool populaire Jürgen Klopp veroverde in zijn eerste jaar de landstitel. De ploeg kon het succes geen vervolg geven in het afgelopen seizoen. Liverpool werd vroegtijdig uitgeschakeld in de League Cup en de FA Cup, verloor van Paris Saint-Germain in de kwartfinales van de Champions League en moest genoegen nemen met een vijfde plaats in de competitie.
Slot was hoofdtrainer van SC Cambuur en AZ, voordat hij in 2021 door Feyenoord werd aangesteld. Hij won met de Rotterdamse club de landstitel in 2023 en de KNVB-beker een jaar later.

‘Hij had meer krediet verdiend’
ESPN-presentatrice Fresia CousiƱo Arias had het ontslag van Slot niet verwacht. “Maar er is een voetbalwet die zegt dat als de clubleiding alle vertrouwen in je heeft, je voor je positie moet vrezen.”
Dat hij maar twee jaar coach van Liverpool is geweest, noemt ze ‘kort’. “Gezien het succes van vorig jaar. Hij had toch meer krediet verdiend. Critici zeggen dat het succesjaar te danken was aan Jürgen Klopp en dat Slot geoogst heeft.”
Fresia CousiƱo Arias stipt aan dat het team vorig jaar een moeilijke tijd heeft gehad. Liverpool-speler Diego Jota kwam na een auto-ongeluk om het leven. “Dat was een groot verlies en daar heeft het team erg onder geleden.”
Tot slot noemt de presentatrice de problemen met sterspeler Mo Salah. “Hij zat op de bank, voelde zich tekort gedaan en vond dat het team te weinig om hem heen gemaakt was. Dat gaf een conflict met Slot, dat ook via de tabloids werd uitgevochten. Dat is nooit in het voordeel van de coach.”
Bron: RTL Nieuws / ANP



