
THESSALONIKI – Crysencio Summerville maakte zijn opwachting in de voorbereiding op het WK en heeft sindsdien geen interland meer gemist. De snelle Rotterdammer heeft zich de afgelopen interlands sterk gemanifesteerd en valt ook bij de nieuwe bondscoach Xavi Hernandez in de smaak.
,,In mijn opinie is hij een heel goede speler in termen van intensiteit, capaciteit om te werken en het team te helpen”, aldus de Spanjaard. ,,En dan heeft hij individueel de capaciteiten om het verschil te maken, zoals hij (tegen Servië, red.) deed bij de penalty die tot de eerste goal leidde. Hij is een aanvaller die overal kan spelen. Hij kan de ruimtes aanvallen, hij kan de bal in de voet krijgen, hij kan een topspeler zijn met zijn ambitie en de passie die hij toont. Dus hij heeft alle capaciteiten om een heel grote speler te worden.”
Summerville verraste deze zomer met zijn keuze om vanuit West Ham United niet naar een Engelse topclub te gaan maar naar Al-Hilal in Saoedi-Arabië. ,,Er waren ook opties bij topclubs in Europa, maar sommige dingen gebeuren. Het was het complete plaatje voor mij. Het financiële plaatje was daar ook onderdeel van.”
De aanvaller sprak tijdens het WK positief over de samenwerking met assistent-bondscoach Ruud van Nistelrooy en die samenwerking is geprolongeerd. ,,Ik werk heel close met trainer Ruud. Waar we dan vooral samen aan werken? Als ik dat ga zeggen dan geef ik de tegenstander inzicht daarin en dat doe ik liever niet.”
De eerste indrukken van de samenwerking met Xavi zijn heel positief voor Summerville. ,,De trainer is heel open en eerlijk met iedereen. Je weet wat hij van je verwacht. Daar houd ik van.”

Zelf heeft hij het hart op de tong liggen en durft hij stevige uitspraken te doen. Ivandro Monteiro, de persoonlijke trainer waar Summerville mee werkt, heeft aangegeven dat hij denkt dat de Oranje-internationals de beste aanvaller van Europa kan worden en daar kan Summerville zich wel in vinden. ,,Ja, ik heb grote ambities. Ik werk natuurlijk ook heel close met hem en hij ziet elke dag hoe hard ik werk. We hebben een plan en ons plan is dat ik op een dag een van de beste aanvallers van Europa word.”
Dat het nu zo voorspoedig verloopt, verbaast Summerville dan ook niks. ,,Ik heb gewoon altijd geloofd in mezelf, in mijn kwaliteiten en ik ben blij en dankbaar dat ik het nu op het hoogst haalbare internationale vlak kan laten zien aan de wereld.”
Over deze interlandperiode is Summerville niet ontevreden al is hij ervan overtuigd, dat hij beter kan dan hij tegen Duitsland en Servië heeft laten zien. ,,Ik kijk positief terug op de afgelopen twee wedstrijden, maar ik zie ook dingen die ik kan verbeteren. De goede dingen kan ik meenemen naar de wedstrijd tegen Griekenland. En ik hoop dat ik nog belangrijker kan zijn met assists en goals.”
Bron: Telesport



