De Arend gaat voor clean sweep en titel;all or nothing for CLD

Ware het zo dat de Ismay van Wilgen sporthal bomvol was in de afgelopen 2 wedstrijden, dan is er vermoedelijk geen verwoording voor hoe het morgen zal zijn. Om kwart voor negen treedt in de herenhoofdklasse finale vorig jaars semi-kampioen CLD aan tegen de Arend in de game 3 van de best of 5 serie.

De Arend, een ploeg die na langer dan 20 jaar weer meedoet in de playoffs, verraste in de vorige serie vriend en vijand door titelverdediger SCVU na een 0 – 1 achterstand met 3 – 1 te verslaan. Ook CLD schijnt eraan te gaan moeten geloven,want de trend van het winnen word alsmaar voortgezet door de blauwe vogels; de ploeg van trainer Lloyd Goedschalk kijkt ondanks de in huis hebbende kwaliteiten en ervaring tegen een 0 – 2 achterstand aan.

De 2 belangrijkste spelers voor de Arend zijn in deze serie ongetwijfeld weer Bruce Zamuel en Xavier Elburg. De internationals nemen de ploeg steeds weer op het juiste moment op sleeptouw om uiteindelijk toch met de overwinning vandoor te gaan. In gesprek met Elburg na de game 2, wist de jeugdige speler aan te geven dat de Arend game 3 tegemoet zou gaan alsof zij tegen een 0 – 2 achterstand aankijken.

Voor CLD kan dit een lange avond gaan worden; de Caribbean Little Devils waren vorig jaar ook al dicht bij de landstitel en nu dreigen zaken wederom mis te lopen, ondanks de aanwezigheid van Sergio de Randamie die op het hoogste niveau in Nederland uitkomt. Overigens had CLD in beide nederlagen degelijke kansen om er zelf met de overwinning vandoor te gaan. Of morgenavond een game 4 geforceerd kan worden, zal nog moeten blijken.

Vooraf aan de wedstrijd komen Yellow Birds en de Arend ook uit tegen elkaar uit in game 3 van de finale. De seriestand daar is 1 – 1.

Share article

Latest articles