Het optreden van Tom Dumoulin in de afgelopen Vuelta a España heeft veel indruk gemaakt op de harde kern van de profwielersport. Of het nu Patrick Lefevere, Eusebio Unzue, Rolf Aldag, Allan Peiper of Viatcheslav Ekimov is, de naam van de 24-jarige Limburger ligt deze dagen vol respect op ieders tong.
“Sinds Miguel Indurain heb ik niet meer zo’n groot talent gezien. Iedere beweging van Dumoulin straalt klasse uit”, benadrukt Movistar-teambaas Unzue die 25 jaar geleden dé grote man achter de successen van Indurain was. “Dumoulin is dé man van de toekomst”, stelt kampioenenmaker Lefevere zonder omwegen.
De Vuelta heeft zijn carrière onverwacht in een stroomversnelling gebracht. “Pas over drie à vier jaar had ik eens een klassement in een grote ronde willen proberen. Tot die tijd dacht ik dat mijn mogelijkheden vooral in de tijdritten en de rondes van een week lagen. Dat het nu al is gebeurd, is een grote verandering. Het zal onder meer mijn training veranderen en het indelen van een seizoen.”
Telesport


