Poging tot omkoping bij duel Oranje in 1985

Leo Beenhakker doet in de morgen te verschijnen biografie ‘Don Leo, het werd stil aan de overkant’ zijn verhaal na vijftig jaar betaald voetbal. In een interview met AD Sportwereld vertelt de voormalige trainer over een nog niet eerder naar buiten gekomen incident. Een poging tot omkoping voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Hongarije in 1985.

Oranje moest in 1985, met u als bondscoach winnen van Hongarije, om de play-offs nog te bereiken voor het WK 1986. Robbie de Wit zorgde voor de historische 0-1 met een stiftbal. Hebben wij die zege gekocht?
Leo Beenhakker: ,,Ik kan daar niet veel mee. Wat ik weet is dat ik bij Volendam een telefoontje kreeg van een buitenlander, kort voor die wedstrijd tegen Hongarije. Die man wilde mij spreken, in Volendam. Bobby Haarms luisterde vanachter een vouwwand mee. De man begon in half Duits en half Nederlands meteen over die wedstrijd, heel vaag allemaal. In elk geval suggereerde hij dat hij die wedstrijd zou kunnen beïnvloeden. Hij gaf me een telefoonnummer en vroeg me hem te bellen. We hebben Ton Harmsen, toen voorzitter van de KNVB, op de hoogte gebracht. Harmsen zei: ‘Geef mij dat nummer maar en verbrand meteen het papiertje waar het op staat. Vergeet alles maar, ik handel het wel af.’ Ik heb er nooit meer wat van gehoord. Maar ik heb nooit iets verkeerds gezien aan die wedstrijd.”

De Hongaarse verdedigers stapten toch niet al te gepassioneerd in bij De Wit?
,,Dat zie ik wekelijks dertig keer gebeuren, kom op nou. Het was gewoon een wereldgoal.”

 

Bron : AD. nl

Share article

Latest articles