Palestina aanvaardt met tegenzin de beslissing van de Wereldvoetbalbond (FIFA) dat het land zijn kwalificatiewedstrijden voor het WK 2018 tegen Saoedi-Arabië en Maleisië op neutraal terrein moet afwerken. De keuze is gevallen op Jordanië. Dat meldde de Palestijnse voetbalbond donderdag.
Oorspronkelijk zouden beide duels in Palestina plaatsvinden. Woensdag maakte de FIFA echter bekend dat de Palestijnen de twee thuismatchen op neutraal veld dienen te spelen. De Wereldvoetbalbond motiveerde die beslissing omwille van veiligheidsredenen, na een bijeenkomst in Palestina tussen de veiligheidsverantwoordelijke van de FIFA en de lokale autoriteiten. Dinsdag had de nationale ploeg van Saoedi-Arabië, met de Nederlandse bondscoach Bert van Marwijk, nog aangekondigd niet naar Palestina te willen afzakken.
Omwille van organisatorische redenen vraagt Palestina om de wedstrijd tegen Saoedi-Arabië uit te stellen. Het duel werd eerder al verplaatst van 13 oktober naar 5 november, en vervolgens naar 9 november. De confrontatie met Maleisië staat op 12 november op het programma.
Bron: Nieuwsblad.be


