Belofte maakt schuld. En dus dook tennisster Angelique Kerber zondag, met zichtbare tegenzin, in het koude water van de Yarra-rivier in Melbourne. ,,Als ik de Australian Open win, duik ik in die rivier”, had de Duitse namelijk voorafgaand aan het Australische grand slam-toernooi geroepen.
Kerber had toen niet durven dromen dat ze ruim twee weken later samen met haar coach en fysiotherapeut in de Yarra zou zwemmen. De Duitse stuntte zaterdag in Melbourne door de Amerikaanse titelverdedigster en topfavoriete Serena Williams in de finale te verslaan (6-4 3-6 6-4). ,,Een ongelooflijk gevoel, ik zal dit nooit vergeten”, zei Kerber zondag, nadat ze zich had opgefrist en in een witte bloemetjesjurk uitgebreid met de trofee poseerde voor de fotografen. ,,Het moet nog steeds tot me doordringen dat ik hiermee historie heb geschreven.”
Kerber is de eerste Duitse sinds Steffi Graf in 1999 die een grandslamtitel pakt. De nieuwe nummer twee van de wereld stapte na haar duik in de Yarra-rivier en het fotomomentje direct in het vliegtuig naar huis. Kerber gaat eerst even op adem komen bij familie in Polen en reist dan door naar Leipzig. Daar moet de nieuwe ster van het Duitse vrouwentennis haar land komend weekeinde in de eerste ronde van Fed Cup langs Zwitserland leiden.
Bron: ad.nl


