Blamage Oranje onder 19 op EK

Oranje onder 19 is uitgeschakeld op het EK voor spelers tot en met 19 jaar. De leeftijdgenoten uit Frankrijk waren veel te sterk voor de talenten van Aron Winter: 1-5. Onder 19 speelt aankomende donderdag wel nog een play-offduel tegen Duitsland, de nummer drie uit de andere poule, om zich te kwalificeren voor het WK -20, volgend jaar in Zuid-Korea.

 Oranje had aan een gelijkspel genoeg tegen de Fransen, maar met die wetenschap in het achterhoofd trapte Frankrijk direct het gaspedaal volledig in. Zij waren net als elke andere ploeg met al hun toptalenten afgevaardigd, waar zich bij Oranje juist in dit soort duels de afwezigheid van toptalenten als Donny van de Beek en Timothy Fosu-Mensah (om verschillende redenen) liet voelen.

Verschil

De grootste talenten van Frankrijk, Kylian Mbappé (AS Monaco) en Jean-Kévin Augustin (Paris Saint-Germain) maakten met hun goals (respectievelijk twee en drie) het verschil. Allebei hebben zij afgelopen seizoen al geregeld in de sterrenformaties van hun steenrijke clubs gespeeld en de reden daarvan was te zien.

Wervelwind

Binnen tien minuten kwam Frankrijk via Mbappé op voorsprong, als gevolg van een Franse wervelwind in de beginfase. De Fransen lieten zien over enorm atletisch, technisch en creatief vermogen te beschikken.

Toekomstig PSV’er Pablo Rosario kopte na een kwartier hard een vrije trap van Abdelhak Nouri van dichtbij op de paal. Augustin maakte er na een half uur uit de draai 2-0 van. Nouri benutte tien minuten voor rust een strafschop na een overtreding op Steven Bergwijn. Het bracht de hoop terug, maar die werd direct na rust alweer de grond in geboord door Augustin.

Zure aftocht

Hij maakte na collectief zwak verdedigen de 3-1. Mbappé tekende niet veel later voor de 4-1. Augustin maakte een kwartier voor het einde zijn derde van de middag, zijn vijfde alweer van het toernooi. De man die zich als supertalent aandient op dit EK maakte de afgang voor Oranje groot en de aftocht extra zuur.

Winter en Onder 19 moeten zich nu snel weten te herpakken om donderdag tegen het thuisland WK-deelname veilig te stellen. Die dag worden ook de halve finales Frankrijk-Portugal en Engeland-Italië gespeeld.

Bron: Telesport

Share article

Latest articles