Beenhakker-grap coach van België

Roberto Martinez kreeg de lachers op zijn hand bij zijn presentatie bij de nationale ploeg van België. De Spanjaard moet onze zuiderburen naar het WK in Rusland leiden.

“Wat er mis ging op het EK? Heb je misschien twee uurtjes?”, zei de 43-jarige Martinez met een glimlach. Die uitspraak deed denken aan een quote van Leo Beenhakker. In september 1998 won Feyenoord met 1-3 van VfB Stuttgart. Toen een Duitse journalist na afloop vroeg aan Beenhakker, toenmalig trainer van Feyenoord, wat er mis was met het Duitse voetbal, zei Don Leo: ‘Haben Sie eine Stunde?’ Twee weken later verloor Feyenoord overigens met 0-3 en bekerden de Duitsers verder in de Europa Cup 3.

Martinez ziet natuurlijk perspectief bij België, dat zowel op het WK 2014 als het EK 2016 de kwartfinales bereikte. “De mentaliteit van België moet veranderen. Je moet ermee om kunnen dat je altijd favoriet bent. Er lopen hier zoveel jonge talenten rond”, vertelde Martinez.

“Dit is een ongelooflijke uitdaging”, zei de  Spanjaard. “Ik beschouw deze baan als die van een clubcoach en hou me 24 uur per dag met de ploeg bezig.”

Telesport

Share article

Latest articles