Vluchter Conti wint langste etappe in Vuelta

Valerio Conti heeft de dertiende en langste etappe in de Ronde van Spanje gewonnen. De Italiaan van Lampre-Merida reed op een kleine 20 kilometer van de streep weg uit een kopgroep van twaalf man, met daarin ook de Nederlander Tom Stamsnijder. Het peloton werd op een enorme achterstand gezet en kwam meer dan een halfuur na de winnaar pas over de streep.

Omdat in de kopgroep renners van twaalf verschillende ploegen waren vertegenwoordigd, was er weinig tot geen animo om een achtervolging op touw te zetten. Bovendien stond de best geklasseerde renner in kopgroep, Stephane Rossetto, op meer dan een uur van het rood van Nairo Quintana.

Bij het aanbreken van de finale van de 213 kilometer lange rit (met één col van de tweede en drie van de derde categorie) ging Conti er op een hellende strook alleen vandoor. De nummer 117 van het klassement hield de achtervolgers, waar Stamsnijder al een tijdje was afgehaakt, ruim achter zich en kwam in het Baskische Urdax-Dantxarinea solo over de streep.

Bron: ad.nl

Share article

Latest articles