De Engelse voetbalbond FA heeft trainer José Mourinho van Manchester United aangeklaagd. De bond doet dat naar aanleiding van uitspraken van de Portugees twee weken terug in aanloop naar de competitiewedstrijd tegen Liverpool.
Volgens de FA suggereerde Mourinho dat het voor scheidsrechter Anthony Taylor lastig zou zijn om de wedstrijd goed te kunnen leiden. De coach doelde daarmee vermoedelijk op uitspraken eerder die week van oud-scheidsrechtersbaas Keith Hackett. Hij had vraagtekens geplaatst bij de aanstelling van Taylor omdat hij in de buurt van Manchester woont en daardoor mogelijk zou fluiten in het voordeel van United.
De FA verbiedt trainers voor aanvang van wedstrijden over de arbitrage te praten. In een reactie stelt de bond dat het gedrag van Mourinho ongepast is en dat hij het voetbalspel in diskrediet heeft gebracht. Mourinho heeft tot 31 oktober de tijd om bezwaar aan te tekenen.
Mourinho moest tijdens zijn trainersloopbaan al 16 wedstrijden missen vanwege een schorsing. Daarnaast moest hij in totaal zo’n 290.000 euro aan boetes betalen voor opmerkingen en wangedrag langs de lijn.
Door AD.nl


