De Formule 1-kalender zal in 2018 21 races bevatten, één meer dan dit seizoen. Omdat de nieuwe eigenaren potentie zien in de Amerikaanse markt, kijken ze momenteel naar de mogelijkheden voor een race in New York of Las Vegas.
Een Grand Prix in New York zit in de pijpleiding, zo vertelt Managing Director Ross Brawn. Deze wedstrijd zou in 2018 eventueel al plaats kunnen vinden, wil het niet dat de kalender voor dat seizoen al vol zit. 2019 lijkt daarom een reëler doel.
Als circuit voor de race zouden de organisatoren het Port Imperial Street Circuit in New Jersey op het oog hebben, gelegen aan de rand van de Hudson en met uitzicht op Manhattan. Brawn ziet graag dat dit een nachtrace wordt. Mocht het Formule 1-circus naar Las Vegas trekken, dan zal het waarschijnlijk gaan om een race dwars door de straten van het gokparadijs.
De kalender zal volgend seizoen enigszins op de schop gaan. Voorheen was er namelijk het probleem dat een aantal belangrijke sportevenementen op dezelfde dag vielen als Formule 1-races. Neem bijvoorbeeld de Grand Prix van Monaco, die vorig jaar overlapte met de Indy 500.
Daarnaast verdwijnt de GP van Maleisië na negentien jaar van het programma, wordt op Hockenheim voorlopig voor het laatst gereden en keert de race in Frankrijk na tien jaar afwezigheid terug.
Bron: ad.nl


