VSJS voorzitter present bij 80ste AIPS Congres

Seoul, Zuid Korea – Na een reis vanuit Amsterdam van 9 1/2 uur is de voorzitter van de Vereniging Sport Journalisten van Suriname,Desney Romeo gisteren middag op de internationale luchthaven Incheon in Seoul,Zuid Korea gearriveerd. De VSJS voorzitter is daar voor de bijwoning van het  80ste AIPS Congres. De verwachting is dat er ongeveer 250 professionals uit 110 landen aanwezig zijn.
Vandaag zal er een meeting plaats vinden.
Het program voor op de eerste dag ziet er als volgt uit:
8,30-12,00 Continental Sections, Commissions meeting 12,00-13,30 Lunch 13,30-14,30 Opening Ceremony 14,30-15,30 Congress: Presentations 15,30-16,00 Coffee break 16,00-17,00 Hajo Seppelt – Journalism Workshop 17,00-18,30 Presentations 19,30-22,00 Welcome party (Cristall ballroom)
Bij de meetings van de continentale secties zal de agenda van AIPS America er alvolgt uitzien:
1. Verslag van de president
2. verslag van de vc president
3. Veslag van de regionale vc presidenten
4. AIPS Congres Cali, Colombia 2017
5. Verslag Femecrode over de Juegos Panamaericanos de la Amistad in Mexicali
6. Stem advies AIPS America ivm de te houden AIPS verkiezingen  vrijdag 12 meii
7. Wat ter tafel komt
8. Sluiting
Voor aanvang van de meeting van de Americas was er 1 minuut stilte in acht  genomen voor Francisco Javier Virgen van Mexico die op 30 april kwam te overlijden. Virgen was ex penningmeester van AIPS America.
Van AIPS America zijn de volgende landen aanwezig: Argentinië, Bolivia , Brazilië, Colombia, Cuba, Mexico, Nicaragua, Paraguay, Suriname, Uruguay en Venezuela.
De hoofd thema’s waarover er gedebatteerd zal worden gaan o.a. over corruptie, doping, de onafhankelijkheid van de sportjournalist en de technologie binnen de sport.

Share article

Latest articles