In de afsluitende speelronde in groep B kruisen Chili en Australië de degens. De Chilenen zijn bijna zeker van een plaats in de halve finale, maar zijn toch zeer gebaat bij een overwinning. Australië staat op de rand van uitschakeling, maar mag nog steeds blijven hopen op een wonder.
Chili: La Roja wil Portugal ontlopen
Na de 2-0 overwinning op Kameroen en het 1-1 gelijkspel tegen Duitsland staat Chili er uitstekend voor. Een gelijkspel in de laatste groepswedstrijd tegen het op papier zwakke Australië is voor de Zuid-Amerikaans kampioen voldoende voor een plaats in de halve finales van de Confederations Cup.
Chili zou het zich dus kunnen veroorloven om eventueel wat te rouleren in de basiself, maar het lijkt erop dat bondscoach Pizzi blijft vasthouden aan de gebruikelijke namen. Zeker als Portugal zich tot winnaar van groep A kroont is groepswinst in poule B noodzakelijk om Cristiano Ronaldo en consorten te ontlopen. Ik verwacht echter niet dat La Roja zondagavond het gaspedaal erg diep zal intrappen, men zal bewust of onbewust toch energie willen sparen voor de knockout-fase. Met minimale kracht winnen is dus het devies, al zullen de Chilenen wel de virtuele stand in de gaten moeten houden. Als Duitsland in de gelijktijdige wedstrijd tegen Kameroen uit haar slof schiet, zal ook Chili een tandje moeten bijschakelen.
Vermoedelijke opstelling Chili
Herrera; Beausejour, Jara, Paulo Diaz, Isla; Marcelo Diaz, Vidal, Aranguiz; Sanchez, Vargas, Fuenzalida
Laatste resultaten van Chili
| 22-06-2017 | Duitsland | Chili | Confederations Cup Grp. B | 1 – 1 |
| 18-06-2017 | Kameroen | Chili | Confederations Cup Grp. B | 0 – 2 |
| 13-06-2017 | Roemenië | Chili | Friendlies | 3 – 2 |
| 09-06-2017 | Rusland | Chili | Friendlies | 1 – 1 |
| 03-06-2017 | Chili | Burkina Faso | Friendlies | 3 – 0 |
| 29-03-2017 | Chili | Venezuela | World Cup Qualification CONMEBOL 1st round | 3 – 1 |
Australië: The Socceroos blijven dromen van succes
De situatie van Australië is een stuk minder rooskleurig, want na twee groepswedstrijden staat de teller van The Socceroos pas op een en dus is het land bijna uitgeschakeld. Alleen bij een overwinning van minimaal twee doelpunten verschil plaatsen de geelhemden zich alsnog voor de halve eindstrijd. De kans op een stunt lijkt klein, want sinds 2009 heeft het land buiten de eigen landsgrenzen nooit met meer dan een goal verschil weten te winnen van een tegenstander uit de top vijftig op de FIFA-wereldranglijst. Australië gaat die uitdaging echter niet uit de weg. ‘We will give it our best shot,’ aldus voormalig PEC Zwolle-verdediger Sainsbury.
Australië is momenteel echter voornamelijk aan het wennen aan een nieuwe speelwijze. Onder bondscoach Postecoglou is het land afgestapt van een viermans achterhoede en speelt het tegenwoordig vooral 3-4-3 of 3-5-2. Die transformatie verloopt met horten en stoten, al blijft Australië vanwege haar onuitputbare strijdlust een taaie tegenstander. Met name Leckie, die onlangs een overgang naar het Duitse Hertha BSC beklonken zag worden, is een speler om in de gaten te houden. Bij The Socceroos moet de aanvaller zich tevreden stellen met een rol als linkshalf, maar op die manier kan hij wel zijn snelheid optimaal benutten.
Vermoedelijke opstelling Australië
Ryan; Degenek, Sainsbury, Wright; Gersbach, Milligan, Mooy, Leckie; Kruse, Rogic, Juric
Laatste resultaten van Australië
| 22-06-2017 | Kameroen | Australië | Confederations Cup Grp. B | 1 – 1 |
| 19-06-2017 | Australië | Duitsland | Confederations Cup Grp. B | 2 – 3 |
| 13-06-2017 | Australië | Brazilië | Friendlies | 0 – 4 |
| 08-06-2017 | Australië | Saudi-Arabië | World Cup Qualification AFC 3rd Round Grp. B | 3 – 2 |
| 28-03-2017 | Australië | Verenigde Arabische Emiraten | World Cup Qualification AFC 3rd Round Grp. B | 2 – 0 |
| 23-03-2017 | Irak | Australië | World Cup Qualification AFC 3rd Round Grp. B | 1 – 1 |
Bron: voetbalwedden.net


