PSV KAN EIGEN SPELLETJE SPELEN TEGEN AJAX

Kenneth Perez speelde voor zowel Ajax als PSV. De Deen, tegenwoordig analyticus bij FOX Sports, denkt dat de Eindhovenaren het zondag bij een nederlaag in Amsterdam nog lastig kunnen krijgen dit seizoen. 

“Ajax kan de achterstand met een overwinning terugbrengen tot zeven punten en dat is niet overdreven veel. Dan hoeft PSV maar twee misstapjes te maken en ze staan weer dicht bij elkaar”, aldus Perez.

“Maar sowieso vind ik het nog veel te vroeg om te zeggen dat PSV dit niet meer gaat weggeven. Tot nu toe is het steeds net goed gevallen voor ze en dat is ook een kwaliteit, maar er kan ook een periode komen dat het tegen zit. Dan kan zo’n voorsprong ook snel weer verspeeld zijn. Als je kijkt naar de selecties en naar de financiële mogelijkheden dan vind ik het eigenlijk een hele prestatie dat het gat tien punten is. Zowel van PSV als – in negatieve zin – van Ajax.”

Lasse Schöne maakte tegen FC Twente (3-3) twee treffers namens Ajax.

Als Ajax verliest, zijn de Amsterdammers zo goed als uitgeschakeld voor de titel. “Ja, de druk ligt bij Ajax, dat móet winnen”, weet Perez. “Op zichzelf is dat geen nadeel. Je ziet vaak dat de ploeg voor wie een gelijkspel ook een goed resultaat is, te afwachtend speelt en daardoor niet in de wedstrijd komt. Aan de andere kant is dat wel precies het spelletje dat PSV goed ligt en met hun aanvallers acht ik ze zeker in staat om te scoren tegen de defensie van Ajax.”

“Als PSV erin slaagt om te winnen in de ArenA, waardoor het gat dertien punten wordt, dan is het in mijn ogen wel klaar voor Ajax. Dat is echt te veel. Dan zou PSV er van de resterende negentien wedstrijden vijf moeten verliezen en Ajax ze allemaal moeten winnen. Dat zie ik dan allebei niet meer gebeuren.”

 

Bron : Telesport.nl

Share article

Latest articles