De FA, de Engelse voetbalbond, wil dat haar personeel in de toekomst een betere afspiegeling van de samenleving gaat vormen.
Het heeft daarom besloten om de Rooney Rule te implementeren. Dat houdt in dat bij elke sollicitatieronde met minstens één persoon uit een minderheidsgroep dient te worden gesproken. Wat aanstellen betreft, zijn er geen verplichtingen.
“We willen een voorbeeld stellen”, aldus directeur Martin Glenn van de FA. Op dit moment zijn er slechts vijf trainers uit minderheidsgroepen actief bij de in totaal 92 Britse profclubs. Glenn hoopt dat het besluit van de bond daar op den duur verandering in kan brengen. “De FA is er voor iedereen.”
De Rooney Rule komt overwaaien uit de Verenigde Staten en is vernoemd naar Dan Rooney. De voormalig eigenaar van American Football-franchise Pittsburgh Steelers was in 2003 als voorzitter van de diversiteitscommissie van de NFL de grote gangmaker achter de invoering van de regel.
Telesport


