Slordig Ajax vertrekt met volle buit uit Zwolle

Ajax heeft zondag gedaan wat het moest doen in de strijd om de titel. De Amsterdammers rekenden in Zwolle af met PEC en verkleinden het gat met koploper PSV, dat een dag eerder twee punten verspeelde, tot vijf punten. 

Net als bij Feyenoord was de matchwinner bij Ajax een teruggekeerde routinier. Waar Robin van Persie de landskampioen aan een zege hielp, was het bij de nummer twee van de Eredivisie Klaas-Jan Huntelaar die hoogstpersoonlijk voor de volle buit zorgde: 0-1.

Ajax was echter slordig, gekeken naar de kansen had de ploeg van Erik ten Hag met een veel ruimer verschil moeten winnen.

Onrustig

Het duel in Zwolle begon onrustig. Diederik Boer moest drie minuten na de aftrap van schoenen wisselen en terwijl Matthijs de Ligt het veld verliet nadat hij zijn lens was verloren, ging Bram van Polen neer na een elleboog van Huntelaar. Kevin Blom zag het en gaf een vrije trap. Bram van Polen in duel met David Neres. © ANP Pro Shots

Bram van Polen in duel met David Neres.

De spits was in de eerste helft het eindstation van een van de vele kansen van de Amsterdammers, maar net als David Neres kopte hij een kansrijke voorzet op onverklaarbare wijze naast. Justin Kluivert was meerdere keren gevaarlijk met zijn voeten, maar het ene schot ging nipt naast, terwijl het andere op de vuisten van Boer belandde.

Creëren en missen

Ajax ging in de tweede helft verder met kansen creëren en missen. Donny van de Beek had de ploeg van Erik ten Hag op voorsprong moeten zetten, maar de middenvelder plaatste de bal na een prima steekpass van de prima spelende Carel Eiting, die de niet fitte Lasse Schöne in de rust verving, op de paal. De rebound was een prooi voor David Neres, maar de Braziliaan schoot over. Vreugde bij de spelers van Ajax. © ANP Pro Shots

Vreugde bij de spelers van Ajax.

Uiteindelijk was het Huntelaar die de score opende. De aanvalsleider schoof de bal vanaf rechts, na een pass van Neres, door de benen van Boer door: 0-1. PEC Zwolle nam in de jacht op een snelle gelijkmaker het doel van André Onana enkele keren gevaarlijk onder vuur, maar de Kameroener bracht telkens – zij het weifelend – redding.

Boer moest na een uur spelen opnieuw het antwoord schuldig blijven, dit maal op een vlammend schot van Kluivert, maar de ervaren goalie mocht van geluk spreken dat de lat achter hem redding bracht. Vijf minuten later kwam de buitenspeler centimeters tekort om een voorzet van Van de Beek binnen te tikken.

En daar bleef het niet bij. Huntelaar kreeg in de slotfase een levensgrote mogelijkheid om het duel in het slot te gooien, maar het schot voor een vrijwel open doel kon ternauwernood nog geblokt worden door Manchester City-aankoop Philippe Sandler. PEC kreeg zelf nog één grote kans, maar een inzet vanaf rechts van Terell Ondaan ging voorlangs.

 

Bron : Telesport.nl

Share article

Latest articles