E3 Harelbeke: dit zijn de favorieten

PODCAST /Voor elke klassieker dit voorjaar waagt een van de wielerverslaggevers van het AD zich aan een voorspelling van het podium. Op wie moeten we vandaag letten, in de E3 Harelbeke?

1. Greg Van Avermaet
Een jaar geleden was er niets tegen Greg Van Avermaet te doen. Hij won de E3 Harelbeke en twee dagen later Gent-Wevelgem. Zelf wijst de olympisch kampioen vooral naar Peter Sagan, maar de wereldkampioen uit Slowakije moet zijn eerste zege van het seizoen nog boeken. Van Avermaet reed woensdagmiddag nog 150 kilometer op het parkoers en zag dat de wedstrijd hem onverminderd goed ligt.

2. Tiesj Benoot
Benoot wilde dit jaar zijn status als grote belofte waarmaken en is daar eigenlijk in maart al in geslaagd. Met een indrukwekkende zege in de Strade Bianche plus een vierde plek in het eindklassement van Tirreno-Adriatico hoort de 24-jarige man uit Gent nu bij de grote jongens. Deze winter omcirkelde hij de Ronde van Vlaanderen met rood. Gezien het recente verleden moet een wielrenner dan ook al dik in orde zijn in de E3 Harelbeke, het kleine broertje van ‘Vlaanderens Mooiste’.

3. Niki Terpstra
Reken maar dat het met de vorm van Niki Terpstra wel goed zit. Buiten het zicht van het grote publiek won hij de GP Le Samyn, een koers over lastige kasseienstroken, met straffe windstoten en verreden in de ijzige kou. Met zijn Quick Step-ploegmaten Philippe Gilbert, Yves Lampaert en Zdenek Stybar kan hij bovendien een sterk blok vormen.

De joker: Sonny Colbrelli

Een gevaarlijke klant. Niemand zal graag met hem naar de finish willen rijden, want Colbrelli staat bekend om zijn sterke eindsprint. De Italiaan rijdt bijzonder goed omhoog op korte heuvels, met zijn zege in de Brabantse Pijl vorig jaar als meest in het oogspringende resultaat. En na de winst van Vincenzo Nibali in Milaan – San Remo koerst zijn ploeg Bahrain-Mehrida op een roze wolk.

door:ad.nl

Share article

Latest articles