Voorafgaand aan alle 21 Formule 1-races duiken we per circuit in het track record van Max Verstappen. Deel 4: het stratencircuit van Bakoe.
Nog maar kort op de kalender, het stratencircuit in de hoofdstad van Azerbeidzjan. Bij het debuut in 2016 nog als GP van Europa, na een wat saaie optocht destijds gewonnen door de latere wereldkampioen Nico Rosberg. Daarachter reed Max Verstappen een foutloze race. Gestart als negende. Wat teruggezakt na een matige pitstop, maar na wat fijne inhaalacties nog gefinisht als achtste. ,,Het maximale wat we uit deze race konden halen’’, vertelde de Limburger toen.
Hoe anders was het een seizoen later. Precies een jaar geleden beleefde Verstappen een dramatische middag in Bakoe. Een werkelijk knotsgekke race was voor de Nederlander om te huilen. Voor de vierde keer in zes races tijd haalde hij de finish niet. Na problemen in de vrije trainingen en de kwalificatie (vijfde) was ook zijn race na twaalf ronden al klaar. Net voor hij serieus de derde plaats van Sergio Perez aan kon gaan vallen, viel al zijn vermogen weg. ,,Ja, hoor. Daar gaan we weer…’’ verzuchtte Verstappen cynisch over de boordradio.
Beluister hieronder de tweede aflevering van de podcast Pitstop met onze F1-verslaggevers Arjan Schouten, Rik Spekenbrink, Tim Engelen en :
In mum van tijd viel hij terug naar de achtste plaats, van waar de technische leiding van Red Bull Racing hem uit de race haalde. Treurig, omdat na uitvalbeurten in kansrijke posities in Canada, Spanje en Bahrein wederom het podium lonkte. Mercedes-coureur Valtteri Bottas reed namelijk achteraan na een lekke band, na een touché met landgenoot Kimi Räikkönen. En de race in Bakoe zou na de exit van Verstappen sowieso uitlopen op een veldslag. Wheelbangende Force India-ploeggenoten, crashes, nog veel meer uitvallers, safety car-situaties, pitstraffen, een rode vlag.
Extra pijnlijk voor Verstappen: ploeggenoot Daniel Ricciardo omzeilde alle ellende, hield zijn motor wel heel en won in Azerbeidzjan. Verstappen niet, die was helemaal klaar met het gedonder met de Renault-motor en alle pech aan zijn RB13. Nog voor de race afgelopen was, zat Verstappen al in zijn hotelkamer af te koelen. De afwachtende media moesten het die dag zonder quotes doen van de boze Nederlander.
door:ad.nl


