Del Potro eerste finalist US Open na opgave Nadal

Rafael Nadal is uitgeschakeld bij de US Open. In de halve finale van het grandslamtoernooi in New York gaf de titelverdediger op vanwege een blessure. Op dat moment stond Juan Martin del Potro met twee sets voor.

De Argentijnse Del Potro stoomt daardoor door naar de finale.

Nadal gooide de handdoek in de ring vlak voor het begin van de derde set. Hij had te veel last van een blessure aan zijn rechterknie. Op dat moment hadden de twee tennissers al zo’n twee uur erop zitten op het hardcourt van het Arthur Ashe Stadium.

De krachtpatser van Mallorca staat bekend om zijn vechtersmentaliteit. Maar dit keer moest hij voor het eerst in zijn lange carriĆØre opgeven tijdens een wedstrijd van de US Open. Hij won het toernooi drie keer.

Del Potro schreef de US Open in 2009 al een keer op zijn naam. Hij neemt het in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Japanner Kei Nishikori en de Servische tennisser Novak Djokovic.

“Het is niet de beste manier om een wedstrijd te winnen'”,Ā reageerde de Argentijn na afloop. “Ik speel graag tegen Rafa omdat hij de grootste vechter is in deze sport.”

Share article

Latest articles