In groep B van de Champions League reist FC Barcelona af naar Milaan, om het in het Giuseppe Meazza op te nemen tegen Inter. Bij winst zijn de Spanjaarden definitief verzekerd van groepswinst, maar de Italianen zullen zich niet zomaar gewonnen geven.
Inter: De Italianen moeten scherp blijven
Met twee overwinningen uit drie groepswedstrijden en een voorsprong van maar liefst vijf punten op Tottenham Hotspur en PSV staat Inter er prima voor, al mogen de Italianen zich absoluut nog niet rijk rekenen. Als er opnieuw wordt verloren van FC Barcelona en als het groepsduel tussen Tottenham Hotspur en PSV een winnaar oplevert, dan ligt de strijd om overwintering in de Champions League opeens weer helemaal open. De Nerazzurri moeten dus scherp blijven.
Inter is met negen overwinningen in de laatste tien duels in alle competities in elk geval prima in vorm. Afgelopen weekeinde werd het arme Genoa in een prima wedstrijd met maar liefst 5-0 van het veld geveegd. ‘We spelden top,’ aldus middenvelder Roberto Gagliardini, die tweemaal trefzeker was. ‘Het echter zaak om elke wedstrijd een dergelijk hoog niveau te halen.’ De ruime zege was extra knap omdat trainer Luciano Spalletti diverse vaste waarden aan de kant hield. Onder meer Radja Nainggolan, Sime Vrsaljko, Matias Vecino en sterspeler Mauro Icardi kregen rust, maar zullen dinsdagavond ongetwijfeld weer aan de aftrap staan. De vice-koploper van de Italiaanse Serie A lijkt dus klaar voor de kraker tegen FC Barcelona.
- Vermoedelijke opstelling : Handanovic; Vrsaljko, Skriniar, Miranda, Asamoah; Vecino, Brozovic; Candreva, Nainggolan, Perisic; Icardi
- Geschorst :Â Dalbert, Roberto Gagliardini, Joao Mario (allen niet speelgerechtigd)
FC Barcelona: De Catalanen zitten op rozen
FC Barcelona is na drie groepswedstrijden in het Europese kampioenenbal nog altijd foutloos en zit dus op rozen. Bij een nieuwe zege op Inter zijn de Catalanen zelfs verzekerd van groepswinst. De voetbalgigant, die afgelopen weekeinde in eigen land met een benauwde zege bij Rayo Vallecano door het oog van de naald kroop, staat er dus uitstekend voor.
Het belangrijkste nieuws is dat Lionel Messi inmiddels weer bij de selectie zit. De Argentijnse balvirtuoos stond de afgelopen weken aan de kant vanwege een gebroken arm, waardoor hij onder meer El Clasico tegen Real Madrid aan zich voorbij moest laten gaan. Een wereldspeler als Messi mis je natuurlijk altijd als hij er niet bij is, maar met vier overwinningen heeft FC Barcelona haar Messi-loze periode prima doorstaan. Met name Luis Suarez verdient een compliment voor de wijze waarop hij de Blaugrana de afgelopen weken bij de hand heeft genomen. Gezien de prima uitgangspositie van FC Barcelona in de Champions League zal trainer Ernesto Valverde hoogstwaarschijnlijk geen risico’s willen nemen met Messi. Misschien dat Valverde zijn vedette in de slotfase even in zal vallen, maar het lijkt mij logischer om hem te sparen voor de lastige competitieduels tegen Real Betis en Atletico Madrid van de aankomende weken.
- Vermoedelijke opstelling :Â Ter Stegen; Roberto, Pique, Lenglet, Alba; Rakitic, Busquets, Arthur; Dembele, Suarez, Coutinho
- Geblesseerd :Â Samuel Umtiti, Thomas Vermaelen, Sergi Samper
- Twijfelgeval :Â Lionel Messi.
Bron : Voetbalwedden.net


