
Atlético Madrid en Arsenal hebben elkaar woensdagavond in evenwicht gehouden tijdens het heenduel van de tweede halve finale in de Champions League. Na twee door Danny Makkelie gegeven penalty’s eindigde het treffen in 1-1 en ligt voor de return nog alles open. Omdat Makkelie ook nog een strafschop terugdraaide, eiste hij een absolute hoofdrol op.
Bij het spektakel dat de andere halve finale tussen Paris Saint-Germain en Bayern München dinsdag leverde, kwam het duel zoals verwacht niet in de buurt. Maar de spanning vergoedde vooral in de tweede helft een hoop.
Hoofdrol voor Makkelie
In het eerste bedrijf speelden de ploegen zonder iets van risico te nemen. Het openingskwartier zorgde met kansen aan beide kanten nog wel voor vermaak, maar daarna ging de handrem erop. Het was arbiter van dienst Makkelie die vlak voor rust een penalty toekende aan Arsenal, waardoor de eerste helft toch niet doelpuntloos werd afgesloten.

Victor Gyökeres draaide zijn lichaam handig in een duel met Dávid Hancko, die de Zweedse spits daarom in zijn rug liep. Makkelie wees naar gedecideerd naar de stip. Ondanks protesten van Diego Simeone aan het adres van vierde man Serdar Gözübüyük, besloot VAR Dennis Higler om niet in te grijpen. Gyökeres ging zelf achter de bal staan en benutte overtuigend.
Na rust speelde de Nederlandse arbitrage direct een sleutelrol. Een handsbal van Ben White werd in eerste instantie niet bestraft, maar na ingrijpen van Higler besloot Makkelie de bal alsnog op de stip te leggen. De bal raakte eerst het scheenbeen van de Engelsman, maar de arm was daarna alsnog te ver uitgestoken, zo oordeelde de leidsman. Álvarez knalde vervolgens snoeihard binnen. Na een klein uur spelen stond het 1-1.

Atlético had de wedstrijd opeens volledig in handen en kreeg kansen om door te pakken. Antoine Griezmann was met een geplaatste bal van afstand heel dichtbij, maar de lat voorkwam een Madrileense voorsprong. Ademola Lookman was vervolgens ook nog dichtbij, maar hij stuitte op David Raya.
Derde penalty?
In de slotfase werden de ogen voor een derde keer op Makkelie gericht. Opnieuw beoordeelde hij een verdedigende actie van Hancko in het strafschopgebied als overtreding. Wederom waren de protesten groot. Higler besloot Makkelie voor de tweede keer in het duel naar het scherm te roepen en de Nederlander kwam terug op zijn beslissing. Genoeg raken deed Hancko zijn tegenstander Eberechi Eze niet voor een strafschop.
Het was wel het sein voor Arsenal om de wedstrijd in de slotfase nog even terug in handen te nemen. Goals leverde dat echter niet meer op. Het duel eindigde daarom in 1-1. Volgende week vindt de return in Londen op dinsdagavond plaats. In het Emirates zal er wederom om 21:00 afgetrapt worden.
Bron: ESPN NL




