Advies van Cruijff voor Depay

“Opnieuw een mooie winnaar. Vorig jaar werd Depay net tweede achter Klaasen, maar dit keer was de jury unaniem dat hij de prijs moest krijgen”, zei juryvoorzitter Johan Cruijff over de uitverkiezing van Memphis Depay tot Talent van het Jaar. De PSV’er werd daarmee de dertiende winnaar van de Johan Cruijff Prijs.

 “Depay heeft dit seizoen duidelijk stappen gemaakt. Hij is een speler die het avontuur zoekt, altijd probeert om een wedstrijd te beslissen, een goed schot van afstand heeft en daarom heel belangrijk voor het elftal is”, vervolgt Cruijff tegenover Telesport.. “Dat heeft hem een fantastische transfer opgeleverd. Juist omdat hij nog zo jong is, geef ik Depay ook het advies om bij Manchester United vooral zijn ding te blijven doen. In het eerste jaar dat je daar bent hoef je echt niet beter dan Rooney te zijn.”

De jury die de talenten van het afgelopen seizoen beoordeelde bestond naast Johan Cruijff uit Frank de Boer, Wim Jonk, Peter Bosz, Ron Jans, John van den Brom, Youri Mulder, Phillip Cocu en Willy Dullens. Naast de trofee heeft Depay ook het recht verworven om een Cruyff Court aan te leggen op een door hem te kiezen locatie. Dit trapveldje, dat in samenwerking met de Johan Cruyff Foundation gerealiseerd zal worden en mede gefinancierd wordt door de Nationale Postcode Loterij, wordt ook naar hem vernoemd.

Memphis Depay ontvangt zowel de Topscorersprijs als de Johan Cruijff Prijs tijdens het jaarlijkse Gala Voetballer van het Jaar, dat op maandag 31 augustus gehouden wordt. Dan wordt ook de Gouden Schoen aan Depays ploeggenoot Georgino Wijnaldum uitgereikt.

Eerder wonnen Arjen Robben, Wesley Sneijder, Salomon Kalou, Klaas Jan Huntelaar, Ibrahim Afellay, Miralem Sulejmani, Eljero Elia, Gregory van der Wiel, Christian Eriksen, Adam Maher, Marco van Ginkel en Davy Klaasen de Johan Cruijff Prijs.

Voor deze prestigieuze trofee werden de spelers op de volgende veertien onderdelen beoordeeld: 1. Techniek, 2. Tactiek, 3. Overzicht, 4. Aannemen van de bal, 5. Passen, 6. Trappen, 7. Koppen, 8. Creativiteit, 9. Verantwoordelijkheid, 10. Initiatief, 11. Teamspeler, 12. Coachen, 13. Persoonlijkheid en 14. Sociale betrokkenheid.

Bron: Telesport

Share article

Latest articles